Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Dana Biosphere Reserve


1. Jak se dostat do Dana Biosphere Reserve?

Chcete-li se dostat do Dana Biosphere Reserve, můžete využít různé dopravní možnosti. Nejbližším mezinárodním letištěm je Queen Alia International Airport v Ammánu. Odtud si můžete pronajmout auto a jet přímo do rezervace. Další možností je autobusem nebo taxíkem do vesnice Dana, odkud je možné rezervaci prozkoumávat pěšky.

2. Jaké aktivity mohu v Dana Biosphere Reserve podniknout?

V Dana Biosphere Reserve můžete podniknout různé aktivity. Hlavní atrakcí je turistika, ať už samostatná nebo s průvodcem. Můžete se vydat na trek za objevováním úchvatných scenérií, zkoumat biodiverzitu oblasti, nebožtíky se vydat na noční túru a pozorovat hvězdy. Další možnou aktivitou je jízda na koni nebo oslu. K dispozici je také rozsáhlá síť turistických stezek, které lze objevovat na kole.

3. Jaké ubytování je k dispozici v Dana Biosphere Reserve?

V Dana Biosphere Reserve je k dispozici několik možností ubytování. Můžete si vybrat mezi kempováním nebo pobyt v místních hotelích a penzionech. Existují také ekologické chaty a lodže, které nabízejí příjemné a udržitelné prostředí.

4. Jaké jsou nejlepší období k návštěvě Dana Biosphere Reserve?

Nejlepším obdobím k návštěvě Dana Biosphere Reserve jsou jarní a podzimní měsíce, kdy je počasí příjemné a teploty jsou mírné. Léto může být velmi horké, zatímco zima chladná s možností sněhu. Je také vhodné se informovat o aktuálních klimatických podmínkách před návštěvou.

5. Jaké živočichy a rostliny mohu v Dana Biosphere Reserve spatřit?

Dana Biosphere Reserve je domovem mnoha unikátním druhů živočichů a rostlin. Mezi nejoblíbenější patří například říční vydra, kamzík arabský nebo pustulec arabský. Rostlinný svět je také bohatý a hostí vzácné druhy jako je ibišek Jordánský nebo vavřínovník Jordánský.

6. Nabízí Dana Biosphere Reserve možnost pro studium a výzkum životního prostředí?

Ano, Dana Biosphere Reserve nabízí možnosti pro studium a výzkum životního prostředí. Rezerva spolupracuje s vědeckými institucemi a univerzitami, které provádějí výzkum a studie v oblasti biodiverzity, geologie, ornitologie a dalších oborů. Je možné se dozvědět více o možnostech spolupráce přímo od správy rezervace.


Počasí Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko Dana Biosphere Reserve, nacházející se v jižní části země, je jedinečným ekosystémem s bohatou biodiverzitou. Tato oblast je známá svým unikátním počasím, které ovlivňuje množství srážek, teplotu a dalšími faktory.

V Dana Biosphere Reserve panuje subtropické pouštní klima s vysokými teplotami v létě a chladnými zimami. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 40 °C, zatímco v zimě teploty klesají na 4-10 °C. Ve většině případů jsou letní teploty v Dana Biosphere Reserve vyšší než v ostatních oblastech Jordánska kvůli její nadmořské výšce a geografické poloze.

Srážky v této oblasti jsou vzácné a nepravidelné. Průměrné roční srážky dosahují pouhých 200-250 mm, s největším množstvím srážek v období října až března. Silné a krátkodobé deště jsou časté v těchto měsících, což přináší obnovu vegetace a vodních zdrojů v rezervaci.

I přesto, že Dana Biosphere Reserve patří mezi suché oblasti, je chráněná před extrémními podmínkami a nadměrným vysušováním díky svému geologickému složení. Zejména výskyt vápence pomáhá udržovat vodu a vytváří podzemní vodní zásoby, které jsou důležité pro místní ekosystémy.

Tato oblast je domovem bohaté fauny a flóry, která se dokázala přizpůsobit místním podmínkám. Zvířecí druhy jako gazely, lišky, vydry, divokí osli a vzácné druhy ptáků jako orly a sokoli žijí v této rezervaci. Rostlinným druhům dominují suchomilné keře a skalničky, které jsou odolné proti extrémnímu suchu.

Navzdory své suché povaze a náročným podmínkám se Dana Biosphere Reserve vyvinula jako turisticky atraktivní oblast. Návštěvníci mohou objevit krásy této oblasti při putování pěšími túrami po rezervaci a obdivovat úžasné výhledy a dramatické skalní útvary. K dispozici jsou také možnosti přenocování v tradičních beduínských stanech, což umožňuje turistům zažít místní kulturu a zvyklosti.

V souhrnu lze říci, že počasí v Jordánsku Dana Biosphere Reserve je charakterizováno subtropickým pouštním klimatem s vysokými teplotami a málo srážek. Přestože podmínky jsou náročné, tento unikátní ekosystém je domovem mnoha druhů živočichů a rostlin, které se dokázaly přizpůsobit těmto extrémním podmínkám. Dana Biosphere Reserve je důležitou oblastí pro ochranu přírody, zároveň však láká turisty, kteří se chtějí seznámit s její jedinečnou biodiverzitou a úchvatnou krajinou.


Dovolená Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je fascinující zemí, která nabízí nespočet přírodních a historických krás. Jednou z nejzajímavějších oblastí pro dovolenou v Jordánsku je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve se nachází mezi hory Shara a poloostrovem Sinaj v jihozápadní části Jordánska. Tato rezervace, která byla založena v roce 1989, je jednou z největších v celém regionu Blízkého východu. Skládá se z 320 km2 divočiny, která nabízí úchvatné výhledy a bohatou biodiverzitu.

Když si představíte rezervaci Dana Biosphere, představte si hluboké kaňony, rozsáhlé planiny a impozantní vrcholky hor. Toto území je perfektním místem pro turisty, kteří hledají dobrodružství a touží po přírodních zážitcích. Jedinečnými vlastnostmi rezervace jsou skalní útvary, kaskádovité vodopády, bujná zeleň a pestrá fauna. Je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Pro milovníky pěší turistiky a treku je Dana Biosphere Reserve rájem. Návštěvníci mohou podniknout některé z nejkrásnějších trekingových tras v této oblasti, jako je Dana to Feynan trek. Během tohoto trekového putování se turisté dostanou na náhorní plošinu Feynan, která je jednou z nejstarších vesnic na světě. Cestou budou obdivovat úchvatné panoramatické výhledy, projdou se kolem husté vegetace a možná i zahlédnou nějakou divokou zvěř, jako jsou šakalové, dravci nebo dokonce i arabští gazelové.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, je zde také možnost strávit několik nocí v místní ekologické oázě Feynan Ecolodge. Tato oáza, která se nachází uprostřed divočiny, nabízí návštěvníkům krásně zařízené pokoje, které jsou navrženy tak, aby minimalizovaly dopad na životní prostředí. Během pobytu v této oázě můžete zažít skutečnou jordánskou pohostinnost, vychutnávat si místní kulinářské speciality a přitom se těšit z ticha a klidu, který zde panuje.

Dana Biosphere Reserve je také bohatá na historické a kulturní památky. Nedaleko rezervace se nachází starobylé město Petra, které je jedním z nejslavnějších archeologických nalezišť světa. Z rezervace je také možné navštívit město Wadi Rum, které je známé svým impozantním pouštním krajinou a slavným beduínským pohostinstvím.

Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, nezapomeňte zahrnout Dana Biosphere Reserve na svůj itinerář. Tato rezervace vám nabídne jedinečné přírodní zážitky, odpočinek a možnost objevovat historické a kulturní poklady této fascinující země.


Ubytování Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je země bohatá na jedinečné přírodní krásy a kulturu, kterou si můžete vychutnat při návštěvě Dana Biosphere Reserve – jedné z nejvíce fascinujících oblastí na Blízkém východě. Tato rezervace se nachází v jihozápadní části Jordánska a kromě nádherných přírodních scenérií nabízí také různé možnosti ubytování, které vám umožní prozkoumat tuto část země a prožít nadčasový zážitek.

Dana Biosphere Reserve je jedinečné místo, které kombinuje dramatické vápencové hory, hluboká kaňonová údolí, pouště, přímořské plochy a bohatou biodiverzitu. Rezervace je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně arabského orla, dravých supů, ibisů a zakrslých antilop.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a zažít blízkost místních ekosystémů, poskytuje Dana Biosphere Reserve několik možností ubytování. Rezervace nabízí luxusní hotely, které jsou zasazené do okolní krajiny a nabízejí úchvatné výhledy na poušť a hory.

Pokud preferujete tradičnější zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v místních beduínských tábořích. Beduíni jsou původními obyvateli této oblasti a nabízejí autentický pohled na místní kulturu a životní styl. Tato tábora jsou vybavena veškerým potřebným vybavením a poskytují pohodlné a bezstarostné ubytování.

Pro více dobrodružnější cestovatele je tu možnost strávit noc v horských chatách, které se nachází ve vyšších nadmořských výškách. Tyto chaty poskytují jedinečný výhled na zalesněné svahy a jsou ideálním výchozím bodem pro výlety a pěší túry.

Nezáleží na tom, který způsob ubytování si vyberete, Dana Biosphere Reserve vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Můžete se vydat na túru nebo skvělé výlety po okolní krajině, kde budete ohromeni rozmanitostí přírodních krás. Můžete sledovat vzácné druhy ptáků nebo se vydat do podzemního světa těchto hor na průzkum jeskyní. Ať už se jedná o návštěvu jednoduché krajiny, kouzelného keřového lesa nebo fascinujícího skalního kaňonu, Dana Biosphere Reserve vám nabízí příležitost zažít unikátní kombinaci přírodního a kulturního bohatství.

Když navštívíte Dana Biosphere Reserve, okamžitě pocítíte spojení s přírodou a budete obdivovat krásu této oblasti. Bez ohledu na to, jak dlouho zůstanete, budete mít zážitky, které si budete pamatovat po celý život. Pokud hledáte jedinečný zážitek a ubytování, které vám umožní prozkoumat jednu z nejkrásnějších oblastí Jordánska, pak je Dana Biosphere Reserve tou pravou volbou pro vás.


Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Dana Biosphere Reserve je jedinečnou přírodní rezervací nacházející se v jihozápadním Jordánsku. Tento území s rozlohou více než 300 km² zahrnuje širokou škálu přírodních středisek, které se táhnou od rozlehlé nížiny Dana až po vrcholky vápencových hor.

Jordánsko je známé svou neuvěřitelnou biodiverzitou a Dana Biosphere Reserve tomu není výjimkou. Rezervace nabízí domov pro mnoho druhů rostlin a živočichů, z nichž některé jsou vzácné a ohrožené. Celkem zde bylo zaznamenáno více než 800 druhů rostlin, včetně několika endemických druhů, které se nacházejí pouze v této oblasti.

Mezi místními živočichy obývajícími rezervaci najdeme druhy jako je arabský levhart, nogálové kury, kozy vápencové a různé druhy sov. V rezervaci také žije mnoho vzácných druhů ptáků, jako je Sup bělohlavý a orel skalní. Je to proto oblíbené místo pro ornitology a přírodovědce, kteří sem každoročně přijíždějí, aby pozorovali a studovali místní druhy.

Pro turisty nabízí Dana Biosphere Reserve řadu aktivit. Můžete si například udělat procházku po jedné z mnoha tras, které vás provedou překrásnou krajinou plnou fascinujících skalních útvarů a horských výhledů. V rezervaci se nachází také několik stanovišť, kde si můžete zarezervovat přenocování a vychutnat si noční oblohu daleko od světelného znečištění. Toto místo je také ideální pro turisty, kteří preferují aktivity jako je horolezectví, skialpinismus, jízda na koni nebo off-roadová jízda po skalních cestách.

Jednou z nejpřitažlivějších vlastností této rezervace je zachování místní kultury a tradic. Dana Biosphere Reserve je domovem pro několik vesnic beduínů, které zde žijí již staletí. Turisté mají jedinečnou příležitost seznámit se s jejich životním stylem, tradicemi a příběhy. Mnoho z těchto vesnic také nabízí turistické ubytování, kde si návštěvníci mohou užít autentickou atmosféru a kuchyni.

Rezervace udržuje přísný režim ochrany životního prostředí a ekologickou udržitelnost. V posledních letech zde došlo k implementaci různých projektů na podporu obnovy ekosystémů, vzdělávání místních komunit a ochranu ohrožených druhů. Je to díky těmto opatřením, že se Dana Biosphere Reserve stala klíčovým místem pro zachování biodiverzity v Jordánsku.

Ať už jste přírodovědec, dobrodruh nebo prostě jen milovník přírody, Dana Biosphere Reserve je jedinečným místem, které stojí za návštěvu. Nabízí vám nezapomenutelný pohled na krásu jordánského přírodního bohatství a ukazuje, jak důležitá je ochrana a udržitelné využívání naší planety.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky