Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Jericho

Letenka Jordánsko Jericho


Letenka Jordánsko Jericho: Jak se dostat do nejstaršího města na světě

Jericho je jedno z nejstarších měst na světě a jeho historie sahá až do doby kamenné. Nachází se vPalestině, na západním břehu Jordánu, a každý rok sem míří tisíce turistů, aby se podívali na množství historických památek a zajímavostí. Letenka z Jordánska do Jericha vám umožní snadno a pohodlně se dostat do tohoto opulentního místa.

Proč navštívit Jericho?

Jericho je prostě jedno z nejzajímavějších míst na světě. Město leží pod možná nejsymboličtější horou na světě, horou Nebo, odkud byl Mojžíš poslán obyvatelům Izraele. Pro cestovatele se zde nachází i pohoří Judské a Mrtvé moře.

Co se dá vidět v Jerichu?

Město Jericho je proslulé pro svoji množinu historických památek. Turisté se mohou podívat na nejstarší strom na světě, na ruiny 2 000 let starého římského divadla a na další archeologické památky z dob řeckých a římských civilizací. Navíc, historický Jericho nabízí také množství trhadlen, kde můžete ochutnat místní jídla a produkty.

Jak se dostat do Jericha?

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob pro cestu do Jericha z Jordánska je pomocí letenky. Létat do Jericha lze ze dvou mezinárodních letišť: letiště Qasr Al Yahud v Izraeli a letiště Marka v Jordánsku.

Letenky z Jordánska do Jericha seženete u společností jako Ryanair nebo GoAir za velmi přijatelné ceny. Cesta trvá z Jordánska do Jericha něco okolo 45 minut.

Srovnávač letenek je tu, aby vám pomohl najít tu nejlepší a nejlevnější letenku. Pokud se chystáte vylétnout z Jordánska, navštivte stránky kampaně pro levné lety do Jericha a využijte nabídkových letenek.

Co stojí za vidění?

Kromě archeologických nalezišť, byste měli navštívit i Mrtvé moře. Jericho je jedním z mála míst na světě, kde se můžete koupat v této bohaté slané vodě. Mrtvé moře je známé pro své léčivé účinky a pro možnost vyléčení pokožky a dýchacích cest.

Město Jericho má ještě více turistických zajímavostí, včetně nebývalého výhledu z vyvýšených míst. Jericho nabízí i kulturní zážitky, jako například návštěvy tradičních palestinských restaurací.

Jak vidíte, Jericho nabízí mnoho:

Historická a archeologická naleziště
Koupání v Mrtvém moři
Krásné výhledy
Palestinská tradiční kultura.

Nyní víte, že let z Jordánska do Jericha je snadný a rychlý, takže neváhejte navštívit tuto ikonickou a historickou destinaci a užít si bohatství této oblasti.


Počasí Jordánsko Jericho


Jordánsko Jericho je oblast, která se nachází v samotném srdci Blízkého východu. Tato oblast je charakteristická svým vysokým stupněm sucha a vysokými teplotami, což ovlivňuje místní klima.

Průměrná roční teplota v Jordánsku Jericho je vzdušnými lety okolo 28 stupňů Celsia, což je pro mnoho lidí velký šok. V letních měsících se mohou teploty v této oblasti vyšplhat až na 40 stupňů, což může být pro některé lidi skutečně neúnosné.

Velká suchost oblasti znamená, že srážky jsou poměrně omezené. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje okolo 150 mm, což je mnohem méně než v jiných oblastech s podobnou klimatickou situací.

Jedinou obdobou, kdy může být v Jordánsku Jericho trochu chladněji, je období zimy, kdy jsou teploty průměrně kolem 13 stupňů Celsia. Prvky chladného podnebí však v této oblasti příliš dlouho nebrečí, a tak se většina dní rok vyvíjí letním teplem.

Vzhledem k tomu, že Jordánsko Jericho je převážně pouštní oblastí, může být cestování do této oblasti náročné. Je dobré si zajistit dostatečné množství vody, aby se nedostali do dehydratace a také je nutné si zajistit chrániče hlavy a sluneční brýle.

Závěrem lze říci, že Jordánsko Jericho je oblast, kterou mohou cestovatelé oceňovat pro její jedinečné klima. Teploty mohou být vysoké a srážky omezené, ale pro mnoho lidí je to právě to, co je přitahuje do této oblasti. Pokud se chystáte cestovat do Jordánska Jericho, zařiďte si své věci a připravte se na nádherné letní zážitky.


Ubytování Jordánsko Jericho


Jericho je historické město nacházející se na Západním břehu Jordánu, nedaleko hranice s Izraelem. Toto město je známé pro svou bohatou historii a kulturou, a také pro své atraktivní turistické zajímavosti. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, Jericho by mělo být na vašem seznamu.

Když přijde na ubytování v Jericho, turisty čeká široká škála možností. Město nabízí několik luxusních hotelů, příjemných resortů a cenově dostupných ubytovacích možností, které uspokojí potřeby všech typů cestovatelů.

Jedním z nejznámějších hotelů v Jerichu je luxusní Herods Hotel. Nachází se v blízkosti centra města a nabízí širokou škálu pokojů a apartmánů s moderním designem a veškerým vybavením, které byste očekávali od pětihvězdičkového zařízení. Hotel má také venkovní bazén, fitness centrum, restaurace a další služby.

Pokud preferujete přírodní prostředí, můžete zvolit ubytování v resortech jako je Oasis Resort nebo Jericho Resort Village. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí v oáze klidu a mají své vlastní zahrady a bazény. Dokonce některé z nich mají výhled na západ slunce nad Mrtvým mořem, což je opravdu úchvatné.

Pro cestovatele, kteří hledají cenově dostupné možnosti, je zde také možnost ubytování v jednom z místních hostinců nebo penzionů. Tyto zařízení nabízejí základní, ale pohodlné vybavení za rozumnou cenu. Krásou těchto míst je možnost prozkoumat autentickou místní kulturu a životní styl.

Vzhledem k tomu, že Jericho je turisticky atraktivním místem, doporučuje se, abyste své ubytování rezervovali předem, zejména ve vyšších sezónách.

Navíc, ať už si vyberete jakoukoli možnost ubytování v Jerichu, budete mít snadný přístup k mnoha přírodním krásám, historickým památkám a turistickým atrakcím. Z města můžete snadno navštívit Mrtvé moře, přírodní rezervaci Ein Gedi nebo dokonce přejet do Jeruzaléma, který je asi hodinu jízdy autem.

Během svého pobytu v Jerichu určitě navštivte nejvýznamnější památku - starověké Jericho, které je jedno z nejstarších osídlení na světě. Procházka okolo městských hradeb a návštěva archeologických vykopávek vás přenesou do dlouhé minulosti.

Celkově vzato, ubytování v Jerichu poskytuje širokou škálu možností, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, resort nebo cenově dostupné ubytování, jedno je jisté - v tomto historickém městě se budete cítit jako doma a zažijete nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Jordánsko Jericho


Jordánsko je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na Blízkém východě. Svojí pestrou historií a bohatým kulturním dědictvím láká každý rok stovky tisíc návštěvníků ze všech koutů světa. Mezi nejznámější a nejoblíbenější místa v zemi patří také starobylé město Jericho.

Jericho, které se nachází na západním břehu řeky Jordán, je jedním z nejstarších osídlených míst na světě. Jeho historie sahá až do 9 000 př. n. l., což z něj dělá jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť. V minulosti bylo město řízeno různými mocnostmi, včetně Kanaánitů, Pelištítů, Izraelitů, Babylóňanů, Řeků a Římanů. Jericho tak sloužilo jako klíčový bod pro obchod a výměnu zboží mezi různými civilizacemi.

Dnes je Jericho známé především díky neuvěřitelným historickým památkám a fascinujícím archeologickým nalezištím. Jedním z nejvýznamnějších je například Tel es-Sultan, který je považován za pravděpodobné místo biblického města Jericha. Zde můžete obdivovat starověké zdi a stopy po zničení města, které jsou staré až 11 000 let.

Dalším must-see místem v Jerichu je vrchol Hora pokušení. Tento izolovaný vrchol, který se tyčí nad městem, je spojen s biblickým příběhem o Ježíšově pokušení ďáblem. Na vrcholu se nachází klášter z 19. století a výhled na okolní poušť je prostě dech beroucí.

Návštěvníci také nemohou vynechat neuvěřitelný Herodesův palác, který je vynikajícím příkladem římského stavitelství. Tento rozsáhlý komplex byl vybudován v 1. století př. n. l. a sloužil jako letní rezidence pro krále Heroda Velikého.

Pokud máte chuť na dobrodružství, není daleko od Jericha možnost navštívit také Mrtvé moře. Toto nejhlubší slané jezero na světě je známé pro své léčivé účinky a unikátní měkkou hladinu, kde se můžete bez problémů plavat bez potřeby speciálního plavečku.

Nejen historické památky a přírodní krásy lákají návštěvníky do Jericha, ale také zdejší kultura a gastronomie. Místní trhy jsou plné chutí a vůní, kde si můžete vyzkoušet tradiční pokrmy, včetně falafelu, hummusu a jiných specialit.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Jordánsku, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i návštěvu starobylého města Jericho. Je zde tolik histórie a kultury, co objevovat, že to bude zážitek, který si s sebou budete nosit celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jericho


Otázky:
1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Jordánska do Jericha?
2. Jaké jsou nejlepší památky, které si mohu prohlédnout v Jerichu?
3. Jak dlouho trvá cesta z Jordánska do Jericha?
4. Potřebuji vízum k návštěvě Jericha?
5. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Jericha?

Odpovědi:
1. Nejlepší způsob, jak se dostat z Jordánska do Jericha, je půjčení auta nebo taxíku, protože veřejná doprava není v této oblasti příliš rozvinutá.
2. Nejlepší památky v Jerichu jsou například Staré Město, soutěska Wadi Qelt a Hoře Pokušení.
3. Cesta z Jordánska do Jericha trvá asi dvě hodiny, v závislosti na hranicích a dopravě.
4. Pokud cestujete s pasem, nemusíte žádat o samostatné vízum pro Jericho, protože se jedná o palestinské území.
5. Nejlepší období pro návštěvu Jericha jsou jaro (březen – květen) a podzim (září – listopad), kdy jsou teploty příjemné a bývá méně turistů. V létě může být velmi horko a v zimě mohou být deštivé období.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky