Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Jordánsko Petra

Ubytování Jordánsko Petra


Pokud plánujete návštěvu Jordánska, jedno z míst, které byste určitě neměli vynechat, je slavný archeologický park Petra. Tento starověký úkryt, vytesaný do skalních stěn, je jedním z největších turistických lákadel v Jordanii a světě. Abyste si zážitek z návštěvy Petra užili naplno, je důležité vybrat si vhodné ubytování poblíž tohoto archeologického zázraku.

Jordánsko nabízí různé možnosti ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních hotelů až po skromné penziony, můžete si vybrat z různých možností. Pokud chcete zažít opravdu autentický dojem z Jordánska, můžete se rozhodnout pro ubytování ve stanech beduínů. Tato tradiční možnost je velmi oblíbená u turistů, kteří chtějí zažít autentickou jordánskou kulturu a zvyky.

Pro ty, kteří preferují pohodlí luxusu, jsou k dispozici luxusní hotely v blízkosti Petry. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje, vybavení na nejvyšší úrovni a prvotřídní služby. Většina z nich má také bazény a wellness centra, abyste si po celodenním poznávání Petra mohli odpočinout a relaxovat.

Další možností jsou menší rodinné hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení zpravidla nabízejí příjemný a přátelský prostředí, často rodinnou atmosféru a uvolněnou atmosféru. Mají také často příjemnou zahradu nebo terasu, kde si můžete vychutnat jídlo nebo pobýt v příjemném prostředí.

Je důležité poznamenat, že nejlepším způsobem, jak se o ubytování v blízkosti Petry dozvědět co nejvíce informací, je prostřednictvím recenzí od ostatních cestovatelů. Mnoho turistů sdílí své zkušenosti a doporučení na různých cestovatelských webech, což může být užitečné při výběru ubytování.

Ať už se rozhodnete pro ubytování ve stanu beduínského tábora, luxusní hotel nebo rodinný penzion, mít základnu poblíž Petra vám umožní plně využít váš čas v této jedinečné lokalitě. Bude to také snazší pro vás, pokud plánujete několik dní atentivních výletů a prozkoumávání samotného Petra.

Jordánsko Petra je fascinujícím místem s bohatou historií a nádhernou přírodou. Nezáleží na tom, jaký druh ubytování si vyberete, jedno je jisté - budete mít skvělé zážitky a vzpomínky na vaši návštěvu Petry ještě dlouho po návratu domů.


Letenka Jordánsko Petra


Jordánsko je fascinující země plná kultury, historie a nádhery. V rámci této země se nachází mnoho neuvěřitelných a ohromujících památek, mezi něž patří i město Petra. Toto úžasné město je vytesáno v skalách a díky tomu patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím v celém Jordánsku. Pokud tedy chcete navštívit tuto nádhernou zemi a prozkoumat Petra, potřebujete mít letenku do Jordánska.

Existuje mnoho způsobů, jak získat letenku do Jordánska, ale nejpohodlnější a nejrychlejší způsob je rezervovat letenku online. V dnešní době existuje mnoho webů, které vám umožní rezervovat letenky online a často nabízejí skvělé ceny. Můžete tedy sedět doma, prohlížet si různé možnosti, srovnávat ceny a vybrat si tu nejlepší nabídku.

Letenky do Jordánska jsou k dispozici z mnoha měst po celém světě. Pokud máte štěstí, můžete najít přímý let do Ammánu, hlavního města Jordánska. Pokud to ale není možné, můžete zvolit let s přestupem. Pokud máte v plánu navštívit Petra, je nejlepší volbou let do města Aqaba, které se nachází v blízkosti této neuvěřitelné památky. Stojí to za to dát si s přáteli či rodinou dohromady a vyrazit společně na neobyčejné dobrodružství.

Kromě návštěvy Petry nabízí Jordánsko mnoho dalších zajímavých míst, jako je mořský park Aqaba, poutní místo na hoře Nebo, nebo královský palác v hlavním městě Ammánu. Navíc vás čekají i báječné zážitky v podobě jordánských trhů, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality a nakoupit různé suvenýry.

Výlet do Jordánska navíc není nijak náročný po finanční stránce. Místní měna, jordánský dinár, je vůči mnoha měnám poměrně levná a většina turistických atrakcí se vejde do rozumného rozpočtu. Pokud chcete ještě více ušetřit, můžete zvolit levné ubytování ve městě, nebo si najmout ubytování přímo v Petře.

Celkově lze říci, že návštěva Jordánska je jedinečný zážitek, který určitě stojí za to. Nikde jinde na světě nenajdete tak mnoho historických památek, společně s nádhernou přírodou a bohatou kulturou, která je typická pro tuto zemi. Proto neváhejte a zarezervujte si letenku do Jordánska a buďte připraveni na nezapomenutelné dobrodružství, které vás čeká!


Počasí Jordánsko Petra


Jordánsko je zemí ležící v Blízkém východě, která je bohatá na historická a kulturní dědictví. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi je Petra, starověké město ukryté v skalách.

Pokud se chystáte navštívit Petrův Jeruzalém, měli byste se dozvědět něco o jordánském počasí, abyste si mohli přizpůsobit vaše plány a vybavení. Jordánsko má převážně suché a horké podnebí s mírnými zimami a horkými léty.

V Petrě se teploty pohybují mezi 20 a 35 stupni Celsia v letních měsících (červenec a srpen) a v zimě klesají na přibližně 10 až 15 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že město je v horské oblasti, může zde být v noci chladněji, a proto je vhodné mít s sebou teplejší oblečení, ať už navštívíte město v letní nebo zimní sezoně.

Další věcí, kterou byste si měli být vědomi, je možnost dešťových srážek. Petrův Jeruzalém je známý svými úžasnými skalními tvary a historickými památkami, které byly vytesány do skály. Dešťové srážky způsobují, že město ožije díky tokům vody, které se vytvářejí v úzkých kaňonech a dolech. Pokud tedy navštívíte Petra během deštivého období, mějte na paměti, že se cesty mohou stát náročnějšími a hlavní atrakce mohou být dočasně nedostupné kvůli bezpečnostním opatřením.

Při plánování návštěvy Petra je také důležité vzít v úvahu horké léto, protože teploty mohou dosáhnout extrémně vysokých hodnot. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, chránit se před sluncem a hydratovat se pravidelně. Ve večerních hodinách se teplota mírně snižuje, ale přesto je vhodné si vzít lehké svetrky či šály na ochranu před chladem.

Začátek jara (březen a duben) a podzimu (říjen a listopad) jsou obecně nejvhodnější období pro návštěvu Petra, protože teploty jsou mírnější a většinou se vyhnete extrémnímu horku. To jsou také měsíce, kdy jsou lákavé barevné květiny a příroda v květu.

Většina návštěvníků Petra si užívá prohlídku města během jednoho dne, ale pokud se chystáte zůstat déle, můžete objevovat i blízká okolí, jako je Wadi Rum, Nebojsa či Mrtvé moře.

Vychutnávejte si cestování a poznávání jedinečného Petra v Jordánsku a nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí před odjezdem a vzít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Petra


1. Jak se dostat do Petra v Jordánsku?
Odpověď: Nejčastěji se do Petry dostaneš letecky do Ammánu nebo Akaby a odtud se můžeš přepravit autobusem nebo taxíkem do Wadi Musa, města ležícího poblíž Petra.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Petry?
Odpověď: Vstupní poplatky do Petry se mohou lišit v závislosti na délce pobytu a typu vstupenky. Pro nejaktuálnější informace navštiv webové stránky oficiálního Petra Visitor Centre.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Petry?
Odpověď: Prohlídka Petry může zabrat celý den, protože je zde mnoho atrakcí a památek k prozkoumání. Doporučuje se vstoupit do Petry brzy ráno, abys měl dostatek času na prohlídku a možnost strávit i celý den v této úžasné historické lokalitě.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Petře?
Odpověď: Nejznámějšími památkami v Petře jsou Tesářská rokle, Pokladnice (Al-Khazneh), divadlo Petra, Hřbitovní komplex, Kláštery vzestupu (Ad-Deir) a mnoho dalších.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Petry?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Petry je na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a teploty nejsou tak vysoké jako v létě. Vyhnout by ses měl horkým letním měsícům, kdy mohou teploty přesáhnout 40 stupňů Celsia.

6. Je v Petře možné strávit noc?
Odpověď: Ano, v Petře je možné strávit noc. Existuje několik hotelů a ubytovacích zařízení poblíž vstupu do Petry a ve Wadi Musa. Mnoho turistů také nabízí možnost přenocování v beduínském táboře v poušti.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak prozkoumat Petru?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak prozkoumat Petru, je pěšky. Existuje mnoho tras a stezek, které tě provedou skrz úžasné skalní útvary, památky a údolí Petry. Můžeš také najmout místního průvodce, který ti poskytne podrobné informace o historii a zajímavostech Petry.

8. Je v Petře bezpečno cestovat?
Odpověď: Většina cestovatelů považuje Jordánsko a Petro za relativně bezpečné místo k návštěvě. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální cestovní varování a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchovávání cenností v bezpečí a respektování místních zvyklostí a tradic.


Dovolená Jordánsko Petra


Jordánsko je fascinující zemí, plnou historie a překrásné přírody. Jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších turistických cílů v této zemi je bezesporu Petra. Tato starověká města se nachází ve východním Jordanu a patří mezi Sedm divů světa.

Petra byla hlavním městem Nabatejců, starověkého arabského kmene, který ovládal tuto oblast v období od 4. století před naším letopočtem do 1. století našeho letopočtu. Nabatejci vystavěli celé město přímo do skalního masivu, odtud také pochází přezdívka "Růžové město". Petra je známá svými monumentálními skalními hrobkami, chrámy a jinými kamennými stavbami.

Nejznámější stavbou v Petře je bezpochyby Khazneh (Hlavní chrám), který je symbolem tohoto místa. Tento impozantní kamenný chrám byl vytesán do skály a sloužil jako hrobka nabatejského krále Areta III. Jeho fasáda je zdobena různými reliéfy a sochami, které znázorňují bohy a různé mytologické bytosti.

Další zajímavou stavbou, kterou byste měli navštívit v Petře, je amfiteátr. Toto starověké divadlo mělo kapacitu až 8 000 diváků a sloužilo k pořádání různých divadelních představení a soutěží. I dnes se zde konají kulturní akce a festivaly.

Prozkoumávání Petry je opravdový dobrodružstvím. Můžete se procházet úzkými skalními soutěskami, projíždět okolo kamenných stél a objevovat neuvěřitelné skalní obrazy. Jedním z nejpopulárnějších míst v celé Petře je tzv. "Treasury" - skalní hrobka, která se proslavila v hollywoodském filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava.

Jestliže se rozhodnete navštívit Petra, doporučuji vám strávit zde alespoň jeden den. Skalní město je na seznamu Světového dědictví UNESCO od roku 1985 a je to opravdový skvost, který si nenecháte ujít. Během svého pobytu v Jordánsku se také můžete vydat na některé další výlety, jako je návštěva propasti Wadi Rum nebo plovba na Mrtvém moři.

Jordánsko je přátelskou zemí s bohatou historií a úžasnými přírodními krásami. Petra je pouze jedním z mnoha důvodů, proč se sem vydat. Takže pokud toužíte po dovolené plné dobrodružství, historie a krásné přírody, Jordánsko je pro vás ideální destinací.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky