Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kanada Icefields Parkway

Ubytování Kanada Icefields Parkway


Kanada je známá svou ohromující přírodní krásou a jedním z nejúžasnějších míst, které země nabízí, je Icefields Parkway. Tato malebná silnice se táhne přes srázy kanadských Skalnatých hor a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na ledovce, horské špičky a mnoho dalších přírodních divů.

Icefields Parkway, která se nachází v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, je pokládána za jednu z nejkrásnějších silnic na světě. Je často označována jako "nekonečná galerie přírodních divů" a není divu, proč se stala oblíbenou turistickou atrakcí.

Celkem je Icefields Parkway dlouhá více než 230 kilometrů a spojuje města Lake Louise a Jasper. Během této cesty budou návštěvníci obklopeni nádhernou krajinou, jako jsou vrcholky hor, vodopády, řeky a ledovce. Silnice prochází také přes dva slavné národní parky - Banff a Jasper, které nabízejí bohatou diverzitu živočišstva.

Icefields Parkway je také domovem několika ikonických přírodních atrakcí. Jednou z nich je největší ledovec v Kanadě - Columbia Icefield. Tato oblast je domovem pěti hlavních ledovců a mnoha menších ledovců, které se rozprostírají přes několik kilometrů. Návštěvníci mohou využít možnost projet se uprostřed ledovce v speciálním vozidle nebo si prohlédnout impozantní ledovcové útvary z blízka.

Další populární atrakcí na trase je Peyto Lake. Tato přírodní modrá jezera je známá svým nádherným odstínem a často je označována jako jedno z nejkrásnějších jezer na světě. Pro turisty je k dispozici vyhlídková plošina, která nabízí panoramatický výhled na jezero a okolní hory.

Icefields Parkway také nabízí mnoho příležitostí k outdoorovým aktivitám. Turisté mohou využít některé z mnoha turistických tras a projít se po nějaké z nich nebo se vydat na horské túry. Cyklisté si také mohou užít malebnou cestu, po které je možné projíždět.

Pokud jde o ubytování, Icefields Parkway nabízí několik možností. Turisté mohou najít hotely a resorty v blízkosti měst Lake Louise a Jasper. K dispozici jsou také kempy v obou národních parcích, které poskytují možnost přespání v přírodě. Pro ty, kteří hledají autentický zážitek, je také možné pronajmout si karavan a strávit noc pod hvězdami.

Icefields Parkway je opravdu jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou jízdu přes neuvěřitelnou přírodní krajinu. Buď už se jedná o úchvatný pohled na ledovce, nekonečné hory nebo závislost na divé zvěři, tato silnice je zdrojem obdivu a úžasu pro každého, kdo se rozhodne vydat se na tuto dobrodružnou cestu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Icefields Parkway


1. Jak dlouhá je Icefields Parkway v Kanadě?
Odpověď: Icefields Parkway je dlouhá přibližně 230 kilometrů.

2. Kde začíná a končí Icefields Parkway?
Odpověď: Icefields Parkway začíná ve městě Jasper a končí v městě Lake Louise.

3. Jak dlouho trvá jízda po Icefields Parkway?
Odpověď: Jízda po Icefields Parkway trvá přibližně 3 hodiny jízdy bez zastávek. Nicméně, vzhledem k malebným výhledům a atrakcím, je doporučeno si plánovat více času na cestě.

4. Jaké jsou hlavní atrakce na Icefields Parkway?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce na Icefields Parkway patří Athabasca ledovec, Peyto Lake, Bow Lake, Sunwapta Falls, Columbia Icefield a mnoho dalších.

5. Kde mohu strávit noc na Icefields Parkway?
Odpověď: Na Icefields Parkway jsou k dispozici kempy a kempingové místa, stejně jako hotely a ubytování v městech Jasper a Lake Louise.

6. Jakých aktivit se mohu věnovat na Icefields Parkway?
Odpověď: Na Icefields Parkway si můžete užít turistiku, jízdu na kole, fotografii přírody, výlety na ledovci, rybaření a další outdoorové aktivity.

7. Kdy je nejlepší období na návštěvu Icefields Parkway?
Odpověď: Nejlepší období na návštěvu Icefields Parkway je od června do září, kdy je cesta otevřena a příroda plně rozkvetlá.

8. Potřebuji povolení k vstupu na Icefields Parkway?
Odpověď: Nevyžaduje se žádné povolení k vstupu na Icefields Parkway.


Dovolená Kanada Icefields Parkway


Kanada je rozhodně jedním z nejkrásnějších a nejnedotčenějších koutů na planetě Zemi. Pokud plánujete svou příští dovolenou a hledáte něco skutečně unikátního, pak byste neměli vynechat jednu z nejlepších kanadských turistických atrakcí – Icefields Parkway.

Tato skvostná cesta se táhne dlouhými 232 km mezi městy Lake Louise a Jasper v provincii Alberta a nabízí vám úchvatné výhledy na horské vrcholy, ledovce, skutečně modrou ledovcovou vodu a rozbíjející se řeky. Je to nezapomenutelná jízda, kterou ocení jak milovníci přírody, tak i milovníci dobrodružství.

Cesta začíná u města Lake Louise ve státě Alberta a pokračuje na sever k městu Jasper. Turistická atrakce překonává velkolepé vrcholy hor, říční údolí, průzračné jezera a malebné horské vesničky. Na své cestě potkáte mnoho opuštěných horských chat, stejně jako několik turistických center a kempů. Zde si můžete pronajmout horské kolo či pěší obuv a vyrazit na některou z mnoha turistických stezek, které vás provedou krásnými zákoutími národního parku Banff.

Těšit se můžete na úchvatné výhledy na kameny a strmé útesy v okolí Lake Louise, na nádherné ledovce ve správě Icefields, na zelenočernou řeku Athabasca, která protahuje své koryto přes skalnaté údolí. Občas vám přes cestu míjí divocí zvířata, jako jsou losi, medvědi, jelena, rysy, hraboši a mnoho dalších.

Pokud se na této cestě vydáte počátkem léta, můžete si užít výhledy na slunce, které se nemůže vejít mezi útesy. V zimě se ale můžete těšit na sněhové krajiny a ledovce, což vám dovolí si užít národní parku v jiné úrovní nastavení.

Kdy už máte dost pohledů, zastavte se v některé z mnoha restaurací či kaváren a vychutnejte si skvělé jídlo a kafe, zatímco si vychutnáváte nádhernou krajinu. Můžete si také zakoupit typické suvenýry, které vám budou připomínat vaši cestu po této nádherné trase.

Icefields Parkway byl zvolen jako jedna z top deseti turistických atrakci v Severní Americe. Proto by neměl být minul jak návštěvníkem Kanady, tak i místními obyvateli. Návštěva této krásy je nezapomenutelná dovolená, kterou si určitě jako návštěvu Kanady budete chtít zopakovat stále dokola.


Letenka Kanada Icefields Parkway


Cestování známým kanadským Icefields Parkway je příležitostí pro milovníky přírody, kteří hledají dobrodružství a neobyčejné výhledy. Tato malebná silnice se táhne přes 230 kilometrů spojující Jasper a Lake Louise v kanadských Skalistých horách. Je považována za jednu z nejkrásnějších silnic na světě a nabízí neuvěřitelné panorama vrcholků hor, ledovců, turkisově modrých jezer a horských divokých řek.

Icefields Parkway je jednoznačně jedním z nejlepších způsobů, jak poznat přírodu Kanady. Cesta vás zavede kolem slavných ledovců, jako je Columbia Icefield, který je jedním z největších na severní polokouli. Můžete se rozhodnout pro rezervaci výletu na sněžném autobuse, nebo si prohlédnout ledovec z výchozových bodů v okolí.

Během jízdy po této malebné silnici narazíte na mnoho turisticky zajímavých míst. Lake Peyto, jedno z nejslavnějších jezer v Banffském národním parku, je známé svou unikátní tyrkysovou barvou. Také zde můžete zastavit v oblasti Athabasca Falls, kde dochází k dramatickému pádu vody z 23 metrů.

Pro dobrodruhy je tato silnice také ideálním místem pro turistiku, cyklistiku nebo kempování. Národní parky, které tuto oblast obklopují (Banff a Jasper), nabízejí mnoho tras s různými obtížnostmi, které vás provedou jedinečnou divočinou s neuvěřitelnými výhledy.

Je také důležité připomenout, že při cestování po Icefields Parkway se pohybujete v chráněné přírodní oblasti, kterou je třeba respektovat a chránit. Skalisté hory poskytují domov mnoha ohroženým druhům zvířat, jako jsou medvědi, zatímco jezera mají křišťálově čistou vodu, kterou je třeba udržovat v této podobě.

Pokud se chystáte na dovolenou v Kanadě, nezapomeňte zahrnout cestu po Icefields Parkway do svého itineráře. Tato jedinečná trasa nabídne nádherné výhledy, nevídaná dobrodružství a nepřeberný výběr outdoorových aktivit. Připravte si fotoaparát, protože tato cesta nabízí mnoho ohromujících záběrů, které se určitě budete chtít považovat za vaši vzpomínku.


Počasí Kanada Icefields Parkway


Kanada je země, která je známá svou nádhernou přírodou a hory patří k nejvýznamnějším přírodním zdrojům. Pokud jste milovníkem hor a nádherných krajin, pak by neměl chybět Icefields Parkway v Kanadě na vašem seznamu. Jedná se o krásnou silnici, která vede z oblasti Jasper National Park až do města Banff.

Icefields Parkway lemuje nádherné hory, které dosahují výšek až do 3 000 metrů nad mořem. Podél této krásné stezky se nachází ledovce, které mají více než 10 000 let. Pokud se rozhodnete projet touto cestou, budete mít možnost vidět nádherné kraje, které nevidíte každý den.

Celá oblast je pokryta sněhem a ledem po většinu roku. V zimě teploty klesají pod -20 stupňů Celsia, zatímco v létě se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. I přes to, že léto je zde teplejší, očekávejte změnu počasí během dne. Mohou se tu vyskytnout bouřky, silný vítr a dokonce i sněžení, takže byste měli být připraveni na všechny možnosti.

Přesto však krása této oblasti zněj ještě více vynikne díky záři slunce a odleskům sněhu, které se v létě objevují na horách. V zimě je toto místo naopak ozářeno zářícími ledovými plášti a bílým sněhem, čímž vytváří kouzelnou atmosféru.

Kromě krásného pohledu na hory a ledovce nabízí Icefields Parkway mnoho aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Můžete zde navštívit ledovcová jezera a projížďky na ledovci, které jsou jedním z hlavních turistických cílů tohoto místa. Také si můžete užít horolezectví, turistiku a cyklistiku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi obdivované přírodní prostředí, je důležité respektovat přírodu a nést odpovědnost za její ochranu. Jedině tak můžeme naplno užít krásy této nádherné oblasti a zároveň ji uchovat pro další generace.

Celkově lze tedy říci, že Icefields Parkway v Kanadě je nádhernou silnicí, která nabízí kouzelný pohled na ledovce a hory. Pokud máte rádi turistiku, cyklistiku nebo dokonce i horolezectví, pak je toto místo na vás připraveno. Nicméně, připravte se na změnu počasí a nenechte si ujít nejkrásnější krajinu, jakou Kanada nabízí.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky