Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kongo Ntokou-Pikounda National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi o Kongo Ntokou-Pikounda National Park:

1. Kde se nachází Kongo Ntokou-Pikounda National Park?
- Kongo Ntokou-Pikounda National Park se nachází ve střední části Konžské republiky.

2. Jak dlouho trvá cesta do parku z hlavního města Brazzaville?
- Cesta do Kongo Ntokou-Pikounda National Park z hlavního města Brazzaville trvá přibližně 4 nebo 5 dní.

3. Jaká je nejlepší doba, kdy navštívit park?
- Nejlepší dobou k návštěvě Kongo Ntokou-Pikounda National Park jsou sušší měsíce mezi listopadem a březnem.

4. Jaká je výška nejvyšší hory v parku?
- Nejvyšší hora v Kongo Ntokou-Pikounda National Park dosahuje výšky přibližně 1 020 metrů nad mořem.

5. Jaké druhy zvířat lze v parku pozorovat?
- V parku lze spatřit různé druhy zvířat, včetně goril, slonů, šelem, opic a mnoha dalších druhů ptáků a plazů.

6. Je potřeba mít nějakou speciální povolení k vstupu do parku?
- Ano, pro vstup do Kongo Ntokou-Pikounda National Park je vyžadováno speciální povolení od konžských úřadů pro ochranu přírody.

7. Je možné v parku přenocovat?
- Ano, pro návštěvníky, kteří mají povolení, je možné zůstat přes noc v některých tábořištích uvnitř parku.

8. Jak se dostat do parku, pokud nemám vlastní dopravu?
- Pokud nemáte vlastní dopravu, je možné se do parku dostat pomocí organizovaných turistických zájezdů, které zajišťují dopravu.

9. Jaké aktivity lze v parku provádět?
- V parku lze provádět různé aktivity, jako je pozorování zvířat, pěší túry, safari jízdy a potápění ve vybraných oblastech.

10. Jaké jsou pravidla pro návštěvníky parku?
- Návštěvníci parku musí dodržovat pravidla ochrany přírody, jako je nepoškozování flóry a fauny, neposbírání nebo nezničení přírodních materiálů a zákaz lovu. Je také důležité dodržovat pokyny průvodce a místních pravidel.


Počasí Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Kongo Ntokou-Pikounda National Park se nachází v severní části Demokratické republiky Kongo, a je jedním z největších a nejvíce biodiverzitních národních parků v Africe. Park byl založen v roce 2013 a rozkládá se na ploše téměř 6800 km². Tento park je domovem stáda goril, které představuje nejsilnější populaci goril v Africe.

V parku panuje tropické podnebí, které se charakterizuje vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje od 25°C do 27°C během celého roku. Nejteplejší měsíce jsou obvykle březen a duben, když teploty mohou dosahovat až 30°C přes den. Během noci se teploty snižují na 20°C až 22°C. V měsících červenec a srpen teploty mírně klesají, ale vysoká vlhkost a časté deště drží teplotu relativně stabilní.

V parku se během celého roku vyskytují silné deště, což způsobuje velké množství srážek. Průměrná roční srážková norma zde dosahuje 1900 mm. Největší množství srážek je obvykle v průběhu letních měsíců (červenec a srpen), ale srážky se vyskytují i v dalších měsících.

Díky silnému dešti v průběhu celého roku, má park mnoho řek a potoků. Tyto zdroje vody jsou klíčové pro udržení života v parku a jsou domovem mnoha druhů ryb, želv a dalších vodních tvorů.

Celkově lze říci, že počasí Kongo Ntokou-Pikounda National Park je vlhké a horké s pravidelnými dešti po celý rok. To vytváří ideální podmínky pro bujnou tropickou přírodu a život v parku. Pokud vás zajímá příroda a máte chuť poznat nejvíce biodiverzitní park v Africe, pak vás Kongo Ntokou-Pikounda National Park zaručeně nezklame.


Letenka Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Kongo Ntokou-Pikounda National Park: Skrytý poklad Středoafrické republiky

Kongo Ntokou-Pikounda National Park je rozsáhlým a nedotčeným přírodním územím nacházejícím se v samém srdci Středoafrické republiky. Tato oblast je bohatá na biodiverzitu a nabízí ochranu pro mnoho ohrožených druhů zvířat, zejména pak pro gorily nížinné. Park je často označován jako skrytý poklad a tajemství Středoafrické republiky.

Rozkládající se na ploše více než 3 000 km², Kongo Ntokou-Pikounda National Park je jedním z největších nepřetržitých lesních porostů na světě. Skládá se především z horského deštného pralesa, který je domovem pro rozmanitou faunu a flóru. Mnoho živočišných druhů, které zde žijí, je kriticky ohrožených, přičemž některé jsou dokonce na pokraji vyhynutí.

Jedním z hlavních lákadel parku jsou gorily nížinné, které patří k největším a nejsilnějším primátům na světě. V Kongo Ntokou-Pikounda National Park se nachází jedna z největších populací těchto ohrožených primátů, což je jedinečná příležitost pro turisty, kteří chtějí zažít setkání s tímto fascinujícím druhem. Park nabízí možnost sledování těchto goril ve volné přírodě, což je neuvěřitelně vzrušující a nezapomenutelný zážitek.

Kromě goril park také poskytuje domov pro další zvířecí druhy, jako jsou sloni, šimpanzi, kočkodani, mandrily a mnoho dalších. Ptáci jsou zde také hojně zastoupeni a místní lesy lze nazvat rájem pro ornitology. Park také představuje důležitou koridor pro migrující druhy, což z něj činí významné místo pro ochranu biodiverzity.

Navštívení Kongo Ntokou-Pikounda National Park představuje výzvu, neboť se jedná o vzdálený a odlehlý kout Středoafrické republiky. Avšak ti, kdo se rozhodnou odhalit tajemství tohoto parku, budou odměněni nádhernou divočinou, kde příroda zůstává v její nejpozoruhodnější podobě. Již samotná cesta k parku je adrenalinovým dobrodružstvím, neboť musíte překonat deštný prales, brody a těžko dostupné terény.

Jako rozvíjející se destinace turismu nabízí Kongo Ntokou-Pikounda National Park pouze omezený počet ubytovacích zařízení a infrastrukturu. Turisté jsou vedeni a doprovázeni zkušenými průvodci, aby zajišťovali minimální vliv na přírodní prostředí a životní prostředí goril. Je důležité, aby turisté dodržovali pravidla ochrany přírody a respektovali životní prostředí, které je v tomto parku chráněno.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park je tajemné místo, které nabízí jedinečný pohled na přírodu a ohrožené druhy zvířat. Tento park je symbol pro ochranu divokých míst a připomíná nám, jak důležité je zachování biodiverzity a přírodního prostředí pro budoucnost naší planety. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, není pochyb o tom, že navštívení jednoho z nejvzácnějších přírodních pokladů na světě - Kongo Ntokou-Pikounda National Park, by mělo být na vrcholu vašeho seznamu.


Dovolená Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Kongo Ntokou-Pikounda National Park: Tajemství divočiny uprostřed Konga

Klidné území Kongo Ntokou-Pikounda National Park se nachází na jihozápadním okraji Konga, ve státech Gabon a Konžská republika. Tento národní park je jedním z mála míst na světě, které se mohou pyšnit možností pozorování horských goril v jejich přirozeném prostředí a je domovem mnoha dalších vzácných druhů zvířat a rostlin. Pro milovníky přírody a dobrodružství je toto místo opravdovým rajem.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park se rozprostírá na ploše 1 357 km2 a je ve správě společnosti Wildlife Conservation Society (WCS). Park byl založen v roce 2013 s cílem chránit jeho bohatou biodiverzitu a zachovat vzácné druhy zvířat a rostlin, které zde nalezneme. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších území pro ochranu horských goril, kteří zde žijí ve skupinách až 30 jedinců.

Národní park nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět tyto ohrožené tvory ve volné přírodě, což je zážitek, který zůstane v paměti celý život. Kromě horských goril zde najdeme také další vzácná zvířata, jako jsou lesní sloni, lvi, buvoli a mnoho dalších druhů primátů a ptáků. Výlety do parku jsou vedené zkušenými průvodci, kteří návštěvníky naučí a informují o ekosystému a ochraně přírody.

Kromě nepřekonatelné přírody a fauny můžou návštěvníci též zažít setkání s místními kmeny, které žijí v okolí parku. Tyto etnické skupiny mají bohatou kulturu a tradice, které si dodnes udržují. Možnost se seznámit s jejich životem a zvyky je jedinečnou příležitostí k poznání skutečného Konga.

Pro turisty, kteří mají rádi dobrodružství a chtějí vyzkoušet něco nového, Kongo Ntokou-Pikounda National Park nabízí také možnost prozkoumání džungle. Turisté mohou absolvovat výpravu za objevováním různých druhů rostlin a zvířat, přičemž budou mít možnost přenocovat v jednom z kempů uprostřed bujných pralesů.

Zajištění stability a ochrany biodiverzity v Kongo Ntokou-Pikounda National Parku je klíčovým cílem správců parku. V současné době spolupracují s místními obyvateli na vytváření udržitelných způsobů obživy, které minimalizují negativní dopady na přírodu. Důraz je také kladen na vzdělávání, přičemž místní komunity jsou informovány o významu ochrany parku a možnosti rozvoje ekoturistiky.

Kongo Ntokou-Pikounda National Park představuje tajemství divočiny uprostřed Konga. Je to místo, kde se můžete ponořit do nedotčených krajin a objevovat skryté poklady přírody. Tento malý kousek země je svědkem krásy a zranitelnosti přírody a je na nás, abychom si toto dědictví ponechali i pro budoucí generace.


Ubytování Kongo Ntokou-Pikounda National Park


Kongo Ntokou-Pikounda National Park se nachází v jihozápadní části Středoafrické republiky. Je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, goril a levhartů, a je považován za skvělé místo pro pozorování divoké přírody.

K dispozici je zde několik různých možností ubytování pro návštěvníky, kteří se rozhodnou navštívit tento unikátní národní park. Například můžete si vybrat buď ubytování v táboře nebo v luxusním kempu.

Pokud preferujete autentický zážitek ve volné přírodě, můžete zvolit táboření pod širým nebem v jednom z táborů, které jsou k dispozici v různých částech parku. Tyto tábory jsou základní a nenabízejí luxusní vybavení, ale umožňují vám být úplně blízko přírody. Ve táborech jsou k dispozici základní stravovací a hygienické zařízení.

Pro ty, kteří vyžadují větší komfort, je k dispozici luxusní kemp, který nabízí dokonalý komfort a pohodlí. Luxusní kempy jsou vybaveny vlastními prostornými chatkami s privátními koupelnami a toaletami. Kuchyně v luxusním kempu připravuje špičkové gastronomické zážitky a personál se postará, aby se vám nic nechybělo.

Každá možnost ubytování vám umožňuje prožít tu nejlepší přírodní dovolenou a zažít neuvěřitelnou divokou přírodu parku. Průvodci, kteří vám poskytnou informace o flóře a fauně, vás provedou parkem, abyste měli šanci spatřit vzácné druhy zvířat, včetně slonů a goril, které jsou hlavními atrakcemi tohoto národního parku.

Jedním z vrcholů návštěvy Kongo Ntokou-Pikounda National Park je trek gorilami. Tato jedinečná zkušenost vám umožní sledovat gorily v jejich přirozeném prostředí, což je nezapomenutelný zážitek. Průvodci vás provedou pralesem, kde budete mít možnost spatřit gorily a sledovat je při jejich každodenních činnostech. Jedná se o vzácnou a chráněnou zkušenost, která vám umožní přiblížit se těmto úžasným tvorům.

Celkově lze říct, že ubytování v Kongo Ntokou-Pikounda National Park nabízí zážitky jak pro milovníky dobrodružství ve volné přírodě, tak pro ty, kteří chtějí zažít luxusní odpočinek uprostřed divoké přírody. Bez ohledu na váš výběr ubytování si můžete být jisti, že váš pobyt v tomto národním parku bude výjimečným zážitkem plným krásy, divokých zvířat a dobrodružství.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky