Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kuba Santiago de Cuba

Letenka Kuba Santiago de Cuba


Hledáte exotickou destinaci pro svou další dovolenou? Pokud ano, pak vám rozhodně doporučujeme navštívit Kubu. Tato karibská perla nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí a zážitků. A jedním z nejzajímavějších míst na Kubě je město Santiago de Cuba.

Santiago de Cuba se nachází na východě ostrova Kuba a je druhým největším městem na Kubě. Má bohatou historii a je pokládáno za kulturní a hudební hlavní město ostrova. V roce 1997 bylo město zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Zajímavé památky

V Santiago de Cuba najdete mnoho zajímavých památek, které byste neměli minout. Mezi nejvýznamnější patří hřbitov Santa Ifigenia, kde jsou pohřbeny významné osobnosti kubánské historie, např. Fidel Castro a José Martí.

Dalšími významnými místy jsou Castillo del Morro, pevnost postavená v 17. století, katedrála Nuestra Señora de la Asunción, nejstarší katedrála na Kubě z 16. století, a Casa Velásquez, muzeum, které dokumentuje historii města.

Hudba a tanec

Santiago de Cuba je také známé pro svou hudbu a tanec. Město je domovem slavného karnevalu, který se koná každoročně v červenci. Na karnevalu můžete zhlédnout průvody a tance z celého ostrova. Město je také známé pro své živé hudební scény, kde můžete slyšet místní hudební style, jako je například son, bolero, guaracha a rumba.

Přírodní krása

Kromě kulturních a historických památek nabízí Santiago de Cuba také přírodní krásy. V blízkosti města se nacházejí nejvyšší hory na Kubě, Sierra Maestra. Z vrcholu Turquino, nejvyšší hory na Kubě, můžete obdivovat krásné výhledy na okolní krajinu.

Jak se dostat do Santiago de Cuba?

Pokud se rozhodnete navštívit Santiago de Cuba, nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je letadlem. Letenka z Prahy do Santiaga de Cuba trvá přibližně 15 hodin, s jedním nebo dvěma přestupy. Cena letenek se obvykle pohybuje mezi 16 000 a 25 000 korunami, v závislosti na ročním období a přepravci.

Díky letenkám na Kubu si můžete užít exotickou dovolenou plnou památek, hudby a tance. A když se rozhodnete navštívit Santiago de Cuba, nebudete litovat. Toto město nabízí jedinečnou směsici kubánské a karibské kultury, neuvěřitelnou přírodu a mnoho zábavy.


Dovolená Kuba Santiago de Cuba


Kuba, země s bohatou historií a fascinující kulturou, je populárním cílem pro mnoho turistů z celého světa. Mezi mnoha krásami této karibské ostrovní země je jedno město, které si zaslouží zvláštní pozornost - Santiago de Cuba.

Nachází se na východním pobřeží Kuby a je druhým největším městem v zemi. Jeho význam není jen kvůli jeho velikosti, ale také kvůli jeho historickému dědictví a kulturnímu bohatství.

Santiago de Cuba bylo kdysi hlavním městem Kuby, ačkoli tuto roli později převzala Havana. Město bylo také důležitém centrem během revolučního boje proti vládě diktátora Fulgencia Batisty.

Historické centrum města je plné památek a historických budov, které představují směsici různých architektonických stylů. Mezi nejvýznamnějšími památkami jsou katedrála Metropolitana de Santiago de Cuba, Castillo del Morro, který je součástí světového dědictví UNESCO, a Cespedes Park, který je považován za historické srdce města.

Kultura a hudba hrají také důležitou roli v životě místních obyvatel. Santiago de Cuba je známé jako rodné město tradicionálního kubánského tance - salsy. K dispozici jsou také mnohé festivaly a hudební události, které lákají návštěvníky z celého světa. Nejznámější z nich je karneval, který se koná každoročně v červenci a je jedním z největších a nejexotičtějších karnevalů v Karibiku.

Kromě historických a kulturních zajímavostí nabízí Santiago de Cuba také nádherné pláže a přírodní krásy. Místní obyvatelé a návštěvníci se mohou vydat na výlety do nedotčené přírody v okolních horách Sierra Maestra nebo si prostě užívat slunce a moře na některé z místních pláží.

Navštívit Santiago de Cuba je dobrodružstvím, které vás zavede do srdce kubánské kultury a historie. Město je středobodem karibských emocí, což se odráží ve veselém dravém rytmu jeho obyvatel. Během své dovolené na Kubě byste neměli chybět příležitost navštívit toto jedinečné místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Santiago de Cuba


Nejčastějšími dotazy o Kuba Santiago de Cuba jsou:

1. Co je to Santiago de Cuba?
Santiago de Cuba je druhé největší město na Kubě a nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova.

2. Jak se dostanu z Havaně do Santiaga de Cuba?
Můžete se dostat do Santiaga de Cuba letecky, autobusem nebo trajektem. Let z Havaně trvá přibližně 1,5 hodiny, autobusem to trvá přibližně 12 hodin a trajektem kolem 18 hodin.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Santiagu de Cuba?
Mezi nejlepší místa k návštěvě v Santiagu de Cuba patří hrad El Morro, katedrála Santuario de la Virgen de la Caridad del Cobre, Castillo del Morro, Cespedes Park, Casa de la Trova a náměstí Antonio Maceo.

4. Jaké jsou tradiční kubánské speciality, které mohu ochutnat v Santiagu de Cuba?
V Santiagu de Cuba můžete ochutnat tradiční kubánské speciality jako jsou tostones (smažené banány), ropa vieja (hovězí maso se zeleninou), congrís (směs černých fazolí a rýže), a mojito (kubánský koktejl s rumem, lime a mátou).

5. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Santiaga de Cuba?
Nejlepším časem k návštěvě Santiaga de Cuba je období od prosince do dubna, kdy je teplota příjemná a srážky jsou minimální. Je však důležité si pamatovat, že Kuba má tropické podnebí a může být teplé a vlhké po celý rok.

6. Jaký je rozdíl mezi Santiagem de Cuba a Havanou?
Havana je hlavním městem Kuby a je největším a nejrušnějším městem na ostrově. Santiago de Cuba je menší a klidnější město nacházející se na jihovýchodě ostrova. Santiago de Cuba je také známé svou bohatou kulturní historií a hudební scénou.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Santiagu de Cuba?
V Santiagu de Cuba se nachází různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostinců a soukromých pronájmů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely ve středu města nebo se ubytovat v soukromém domě, tzv. casa particular, který poskytuje autentický kubánský zážitek.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v Santiagu de Cuba?
V Santiagu de Cuba se můžete pohybovat pěšky, nebo využít místní autobusovou dopravu, taxi nebo mototaxi. Město je také známé pro svoji lokalní tramvajovou síť, která je oblíbená u turistů.

9. Je Santiago de Cuba bezpečné místo k návštěvě?
Santiago de Cuba je obecně považováno za bezpečné místo k návštěvě. Je však vždy důležité být obezřetní a dbát základních opatření, jako je uchovávání cenných předmětů v bezpečí a vyhýbání se izolovaným oblastem v noci.

10. Jaké jsou další atrakce v blízkosti Santiaga de Cuba?
V blízkosti Santiaga de Cuba se nachází několik dalších atrakcí, včetně Národního parku Sierre Maestra, kde se nachází památník Fidelu Castrovi, a pláže Guardalavaca a Baconao Park, které jsou oblíbenými resorty na severovýchodě Kuby.


Počasí Kuba Santiago de Cuba


Santiago de Cuba je druhé největší město na Kube a nachází se na východě ostrova. Město má tropické podnebí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí během celého roku.

Ve dnech především v létě může teplota v Santiago de Cuba dosáhnout až 35 °C, avšak díky vysoké vlhkosti se může cítit mnohem hůř. V zimě jsou teploty mírnější, průměrné denní teploty se pohybují kolem 28-29 °C a noční teploty kolem 20-22 °C.

Santiago de Cuba má sezónní deště, které mohou přinést silné bouřky a povodně. Deště jsou nejčastější v květnu a červnu a také v září a říjnu, kdy hurikány a tropické bouře mohou zasáhnout oblast. Nejlepší období k návštěvě Santiago de Cuba je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty mírnější a deště jsou méně pravděpodobné.

Při návštěvě Santiago de Cuba je třeba mít na paměti, že vysoká vlhkost a teploty mohou být náročné na tělo. Doporučuje se pít hodně tekutin a nosit lehké, vzdušné oblečení, které neznepříjemní pobyt v horkém počasí.

Celkově je Santiago de Cuba krásné město s bohatou historií a kulturními památkami, které stojí za návštěvu. Ať již je počasí jakékoli, návštěva tohoto města na Kube je nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Kuba Santiago de Cuba


Vítězná Revoluce, rum, známé doutníky a taneční rytmus salsy - všechno to jsou představy, které většině lidí okamžitě vyvstanou na mysli, když slyší slovo "Kuba". Tato ostrovní země v Karibiku je známá svou bohatou historií, kulturou a neuvěřitelně krásnou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších míst na Kubě je bezpochyby město Santiago de Cuba.

Santiago de Cuba, ležící na jihovýchodě ostrova, je druhé největší město na Kubě. Svou bohatou historií, za kterou vděčí kolonizaci španělskými dobyvateli v 16. století a roli v Kubánské revoluci, se stává důležitým kulturním a politickým centrem země.

Pokud uvažujete o návštěvě této krásné části Kuby, měli byste mít představu o možnostech ubytování. Santiago de Cuba nabízí širokou škálu možností od luxusních hotelů v centru města až po malebná penziony v okolních vesnicích.

Pro ty, kteří preferují luxusní a pohodlné ubytování, město nabízí několik mezinárodních hotelů, které jsou vybaveny moderními a komfortními pokoji. Zdejší hotely poskytují služby odpovídající mezinárodním standardům a často mají také bazény, fitness centra a restaurace. Mezi nejluxusnější hotely patří například Hotel Meliá Santiago, Hotel Kempinski a Hotel Casa Granda.

Pokud preferujete intimnější ubytování, město nabízí také mnoho penzionů, známých jako "casas particulares". Tyto penziony jsou provozovány místními rodinami a nabízejí útulné pokoje, často s výhledem na nádhernou koloniální architekturu města. Pobyt v penzionech vám umožní poznat kubánskou kulturu a životní styl z první ruky. Majitelé penzionů jsou často velmi přátelští a rádi se podělí o své znalosti o místních zajímavostech a aktivitách. Některé penziony také nabízejí možnost stravování, což vám umožní ochutnat tradiční kubánskou kuchyni.

Pokud se rozhodnete ubytovat se mimo město, můžete si vybrat z okolních vesnic, které nabízejí skvělé možnosti pro relaxaci a odpočinek. Vesnice v okolí Santiago de Cuba jsou obklopeny krásnou krajinou a místními plantážemi cukrové třtiny. Můžete si najmout domy nebo chaty ve vesnicích, které nabízejí klidné a autentické prostředí. Zdejší obyvatelé jsou přátelští a otevření vůči turistům a často rádi nabízí své služby, jako je průvodcovství po okolí nebo výuka tance salsy.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný penzion nebo ubytování ve vesnici, budete mít možnost prozkoumat krásy a bohatství Santiago de Cuba. Město nabízí nádherné historické památky, jako je Castillo del Morro, bazilika San Juan Bautista a Casa de Diego Velázqueze. Můžete se také vydat na procházku nádhernými uličkami koloniální čtvrti nebo ochutnat místní speciality na místních trzích a restauracích.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, v Santiago de Cuba se můžete těšit na nezapomenutelný pobyt, plný kultury, historie a dobrodružství.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky