Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Panama Contadora Island

Letenka Panama Contadora Island


Panama je země, která se nachází mezi Severním a Jižním Amerikou, a je známá svými nádhernými plážemi a exotickou přírodou. Jednou z nejkrásnějších a nejznámějších destinací v Panamě je ostrov Contadora.

Letenka do Panamy a poté na ostrov Contadora je zkrátka snem mnoha cestovatelů. Po celý rok se na tomto ostrově nachází nádherné slunce, bílý písek a průzračně modré moře. Je to ideální destinace pro ty, kdo hledají odpočinek, relaxaci a romantiku.

Contadora se nachází na souostroví Las Perlas, což znamená "perlové ostrovy." A toto jméno napovídá, jak krásné a jedinečné je toto místo. Ostrov je okouzlující a nabízí nádherné výhledy na oceán, nekonečné pláže a možnost pozorování mnoha druhů zvířat.

Na Contadoru najdete několik luxusních hotelů a rezortů, které nabízejí prvotřídní ubytování a pohostinství. Můžete si vybrat mezi rodinnými hotely nebo romantickými vilami s výhledem na moře. Místní kuchyně překvapí svou rozmanitostí a chuťovými zážitky, které si budete pamatovat navždy.

Turisté nehledají pouze odpočinek na pláži, ale také si mohou vychutnat potápění, šnorchlování a další vodní aktivity. Moře v okolí Contadora je bohaté na korálové útesy a tropické ryby. Potápění v těchto vodách je skutečným nebeským dobrodružstvím, kde můžete objevovat podmořský svět s jeho pestrou faunou a flórou.

Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, nabízí Contadora také možnost jízdy na kole, pěších výletů po krásných lesích nebo pozorování ptáků. Ostrov je domovem pro mnoho druhů ptáků, z nichž některé jsou jedinečné a endemické pouze pro tento region.

Pokud hledáte romantiku a klid, můžete si pronajmout plachetnici a strávit den objevováním okolních ostrůvků a romantických zátok. Právě tyto chvíle, kdy jste na otevřeném moři, vzdáleni od civilizace, vytváří ten nejromantičtější a nejunikátnější zážitek.

Letenka na ostrov Contadora v Panamě je skutečně jako let do ráje. Tyto krásné pláže, slunce a moře jsou snem každého turisty. Ať už hledáte relaxaci, dobrodružství nebo romantiku, Contadora Island vás jistě nezklame.


Dovolená Panama Contadora Island


Panama je známá svými nádhernými plážemi, vodními aktivitami a tropickým podnebím. Jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v Panamě je Contadora Island.

Contadora Island se nachází v souostroví Las Perlas a je největší, nejlidnatější a nejnavštěvovanější z těchto ostrovů. Od hlavního města Panamy, Panama City, je možné se sem dostat trajektem, což trvá zhruba 1-2 hodiny.

Na Contadora Island můžete zažít nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou. Ostrov nabízí mnoho aktivit jako potápění, šnorchlování, rybaření a jízdu na vodním skútru. Díky svému bohatství korálového podmořského světa je Contadora Island ideálním místem pro objevování podmořské fauny a flóry.

Další atrakcí ostrova je delfiní pozorování. V okolí se vyskytuje mnoho druhů delfínů a je možné si s nimi zaskákat a dokonce jim přihlížet při jejich skákání a plavání.

Pro milovníky přírody a turistiku je možné vydat se na výlety po okolních ostrovech souostroví Las Perlas. Tam se můžete potěšit krásnými plážemi, divokou přírodou a klidem.

Samotný ostrov Contadora nabízí také množství vyhlídkových míst, ze kterých můžete obdivovat krásný výhled na okolní ostrovy a oceán. Z nejvyššího bodu ostrova, nazvaného Cerro Pelado, je možné vidět celý panoramatický výhled.

Na ostrově najdete také mnoho hotelů a luxusních resortů, které nabízejí veškerý komfort pro vaši dovolenou. Můžete si vybrat mezi malými rodinnými hotely a velkými luxusními resorty s bazény, spa a dalšími zařízeními.

Jednou z největších výhod dovolené na Contadora Island je i relativní odlehlost ostrova. Můžete se oddávat relaxaci a klidu, daleko od městského ruchu a shonu. To vám umožní skutečně načerpat energii a odpočinout si.

Pokud plánujete dovolenou v Panamě a hledáte krásné pláže, tropickou atmosféru a pestrou nabídku aktivit, pak je Contadora Island pro vás ideálním místem. Udělejte si přestávku od každodenního života a zažijte dovolenou snů na tomto tropickém ostrově v Panamě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Panama Contadora Island


1. Jak se dostat na Contadoru Island v Panamě?
- Nejbližším letištěm k ostrovu je letiště v Ciudad de Panama. Zde si můžete půjčit auto a jet dál na jih do města Nueva Gorgona, kde se nachází trajektový terminál. Na trajektě trvá cesta na Contadoru Island kolem dvou hodin.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na Contadoru Island?
- Contadora Island je známá svými krásnými plážemi a možnostmi šnorchlování a potápění. Kromě toho můžete navštívit mnoho luxusních resortů, restaurací a obchodů na ostrově.

3. Existují na Contadoru Island nějaké pamětihodnosti?
- Nejvýznamnější historickou památkou na Contadoru Island je pevnost Contadora, která byla postavena v 18. století a sloužila jako obrana ostrova před piráty.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Contadoru Island?
- Nejlepší doba k návštěvě Contadoru Island je v období sucha mezi prosincem a dubnem. Teploty jsou příjemné a srážek je omezeno.

5. Jaký je národní jazyk na Contadoru Island?
- Národním jazykem na Contadoru Island je španělština. Místní obyvatelé většinou mluví plynně španělsky, ale v některých turistických oblastech se také očekává základní znalost angličtiny.

6. Jak je s bezpečností na Contadoru Island?
- Contadora Island je obecně považována za bezpečné místo k návštěvě. Nicméně je vždy důležité udržovat obezřetnost, zvláště v turisticky frekventovaných oblastech. Doporučuje se být opatrný na cestách a dbát na své cennosti.

7. Mají Contadoru Island elektrickou energii?
- Ano, Contadora Island má elektrickou energii. Zásobování elektrickou energií je stabilní a většina hotelů a resortů na ostrově má také generátory jako záložní zdroj energie.

8. Jaký je místní typ kuchyně na Contadoru Island?
- Místní kuchyně na Contadoru Island je ovlivněna převážně mořskými plody a tradičním panamským jídlem. Můžete ochutnat čerstvé ryby a plody moře, ale také typická panamská jídla jako ceviche nebo sancocho.

9. Jaká je místní měna na Contadoru Island?
- Oficiální měnou na Contadoru Island a v Panamě je balboa. Nicméně, v praxi je nejběžnější používat americký dolar jako platidlo. Většina obchodů, restaurací a hotelů na ostrově přijímá platby v dolarech.

10. Je nutné mít vízum pro návštěvu Contadoru Island?
- Většina turistů, včetně občanů Evropské unie, Spojených států amerických a Kanady, nemusí mít vízum pro pobyt na Contadoru Island. Při vstupu do Panamy je však vyžadováno platné cestovní pasy s platností minimálně ještě šest měsíců.


Ubytování Panama Contadora Island


Panama Contadora Island je jedním z nejkrásnějších míst v Panamě. Nachází se v Pacifickém oceánu a je částí archipelagu Las Perlas. Ostrov je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistou vodou a úžasnými aktivitami, které nabízí. Pokud plánujete navštívit tento ostrov, je důležité vědět, jaký typ ubytování je k dispozici.

Na Contadoře najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů až po levné hostely. Většina ubytování se nachází v blízkosti pláže, takže můžete hned po ránu vyrazit na pláž a užít si den. Nejpopulárnějšími hotelovými komplexy na ostrově jsou Contadora Island Inn, The Point Hotel a Hotel Punta Galeón.

Contadora Island Inn je jeden z nejlepších hotelů na ostrově. Nabízí prostorné, moderně vybavené pokoje s velkým balkonem s výhledem na oceán. Hotel má také velký bazén a restauraci, která nabízí místní speciality, jako je mořské plody a čerstvé ryby.

The Point Hotel je dalším populárním ubytováním. Hotel je zasazen do tropického prostředí a nabízí krásný výhled na oceán. Pokoje jsou velké a prostorné a mají soukromé balkony s výhledem na moře. Hotel má také bazén, fitness centrum a restauraci, kde se podávají tradiční místní jídla.

Pokud hledáte více cenově dostupné ubytování, můžete se rozhodnout pro jeden z mnoha hostelských zařízení na ostrově. Hostel Isabel je populární mezi cestovateli s omezeným rozpočtem, kteří hledají levné, ale stále pohodlné ubytování. Hostel nabízí společné pokoje s klimatizací a kuchyňku, kterou si hosté mohou využít.

Dalším levnějším ubytováním na ostrově je Hostal Las Perlas. Tento hostel nabízí soukromé pokoje i společné pokoje a také vlastní kuchyni, kterou si hosté mohou využít. Hostel se nachází v blízkosti pláže Cacique, jedné z největších a nejkrásnějších pláží na ostrově.

Rezervace ubytování na Contadoře se mohou lišit v závislosti na ročním období. V období nejvyšší sezóny (prosinec až březen) je vhodné ubytování rezervovat s dostatečným předstihem. Pokud se rozhodnete pro návštěvu v období mimo sezónu, máte šanci najít levnější ubytování a méně turistů.

Celkově lze říci, že ubytování na Panama Contadora Island nabízí něco pro každého. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo levné hostely, našli byste na tomto krásném ostrově způsob, jak se ubytovat a užít si svůj pobyt na tomto ostrově, který je plný překrásných pláží, dobrodružství, tropy a slunce.


Počasí Panama Contadora Island


Panama Contadora Island je jedním z nejkrásnějších míst v západní části Panamského zálivu. Ostrov se nachází ve vzdálenosti 33 mil od Panama City a je součástí Archipelagu Pearl Islands. Díky svému jedinečnému geografickému umístění nabízí Contadora neuvěřitelné počasí, které stojí za to objevit.

Panama Contadora Island je známá svým teplým a slunným počasím, které se většinou drží po celý rok. Teploty se pohybují kolem 32°C během dne a 23°C během noci. I když se na ostrově vyskytují občasné deště a bouřky, většinou jsou krátkodobé a rychle přejdou. Průměrná srážková aktivita je na Contadoře asi 2000 mm ročně.

Jedna z nejlepších věcí na Contadoře je jistota, že můžete počítat s krásným počasím během celého roku. Ostrov je nejlepší vidět v suchou sezónu od prosince do května, kdy je počasí naprosto fantastické. Tyto měsíce nabízejí velmi malou pravděpodobnost dešťových srážek a umožňují návštěvníkům plně si užít slunce a moře. V měsících června až listopadu se můžete setkat s občasnými bouřemi a tropickými dešti.

Zatímco počasí na Contadoře během celého roku zůstává teplé a slunné, všimnete si, že nálady mořského klimatu se mohou měnit, což vám dává možnost zažít vskutku zážitkovou návštěvu. Z tohoto důvodu byste měli být vždy připraveni na povětrnostní podmínky, ať už plánujete sluneční odpočinek na pláži, koupání nebo průzkum ostrova.

Celkem vzato, Panama Contadora Island nabízí počasí, které si většinou užijete během celého roku. To vám dává možnost plánovat vaše cesty na ostrov kdykoliv vám vyhovuje. Ať už jste zde na dovolené nebo jen krátké zastávce, bude to nepochybně jeden z nejúžasnějších zážitků v životě.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky