Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Súdán Národní park Jebel Uweinat

Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Národní park Jebel Uweinat


1. Jak se dostat do Národního parku Jebel Uweinat?
- Súdán je jedinou zemí, která má přístup k tomuto parku. Nejbližším městem, odkud se do parku dá dostat, je město Wadi Halfa. Odsud se lze dopravit na místě dostupným terénním vozidlem nebo přes letiště.

2. Jaké je ideální období pro návštěvu Národního parku Jebel Uweinat?
- Nejlepší období pro návštěvu tohoto parku je od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější. V létě mohou teploty dosáhnout extrémních hodnot.

3. Jaké aktivity mohu v Národním parku Jebel Uweinat provádět?
- V parku je možné provádět turistiku, horolezectví, pozorování zvířat a zážitkové výlety. Park je také známý svými skalními malbami a je ideálním místem pro přírodovědce a archeology.

4. Která zvířata mohu v parku spatřit?
- Mezi zvířata, která můžete v parku spatřit, patří oryx, ibex horský, hyena, núbijský lev, pstros nebo damani.

5. Jsou v parku dostupné ubytovací možnosti?
- V samotném parku nejsou žádné ubytovací možnosti. Nejbližší možností je přenocování ve stanech nebo v městě Wadi Halfa, které je vzdáleno přibližně 200 km od parku.

6. Jaké jsou stravovací možnosti v Národním parku Jebel Uweinat?
- V parku není žádná stravovací zařízení, je proto doporučeno si jídlo a pití přinést s sebou. V okolních městech je možné se stravovat v místních restauracích.

7. Je nutné mít při návštěvě parku s sebou průvodce?
- I když průvodce není striktně nutný, je vhodné mít s sebou místního průvodce, který zná terén a může poskytnout užitečné informace o parku a jeho okolí. Na některých místech je povinné mít průvodce.

Tyto otázky a odpovědi slouží pouze jako příklady a mohou se lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a informacích o Národním parku Jebel Uweinat v Súdánu.


Ubytování Súdán Národní park Jebel Uweinat


Národní park Jebel Uweinat se nachází v regionu Súdánu a je jedním z nejlákavějších míst pro turisty, kteří se chtějí ponořit do přírody a objevovat nádherné scenérie. Tento národní park je hlavně známý pro své jedinečné geologické útvary a pestrý ekosystém.

Jebel Uweinat, který se rozkládá na pomezí Súdánu, Egypta a Libye, je součástí většího komplexu pohoří, které se vyznačuje svými skalnatými vrcholy a rozsáhlými kamenitými pláními. Tento region je bohatý na sedimentární a magmatické horniny, které poskytují fascinující záznamy o geologické historii této oblasti.

V národním parku Jebel Uweinat se nachází několik horských vrcholů, z nichž nejvyšší je samotný Jebel Uweinat s nadmořskou výškou přes 1 900 metrů. Tento vrchol nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je oblíbeným místem pro zkušené horolezce.

Jednou z hlavních příčin, proč je Národní park Jebel Uweinat tak zajímavý, je jeho bohaté biodiverzity. Tento region je domovem pro různé druhy živočichů a rostlin, které se adaptují na extrémní podmínky sucha. Některé ze zvířat, která zde můžete spatřit, jsou například velbloudi, gazely nebo gekoni. Rostliny zahrnují sukulenty, jako jsou kaktusy, které jsou přizpůsobeny nedostatku vody.

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas v Národním parku Jebel Uweinat, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Většina turistů si volí táboření pod širým nebem, aby zažili opravdový pocit dobrodružství. Existuje několik stanových táborů, které poskytují základní vybavení a stravování a nabízejí také průvodce, kteří vás mohou vzít na zajímavé výlety a expedice v okolí.

Další možností ubytování je pobyt ve venkovském hostinci, který se nachází v nedaleké vesnici. Tento hostinec poskytuje základní pohodlí, jako jsou postele, koupelny a restaurace, a můžete tak si odpočinout po náročném dni stráveném na prozkoumávání regionu.

Národní park Jebel Uweinat je fascinujícím cílem pro turisty, kteří chtějí objevovat jedinečný geologický fenomén a zároveň se ponořit do divoké a neporušené přírody. Tato oblast nabízí jedinečnou kombinaci geologických útvarů, bohaté biodiverzity a příležitostí k dobrodružným aktivitám. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, pak je Národní park Jebel Uweinat pro vás to pravé místo.


Počasí Súdán Národní park Jebel Uweinat


Súdán, rozlohou druhý největší stát v Africe, je známý svým různorodým a místy extrémním počasím. Národní park Jebel Uweinat, nacházející se na pomezí Súdánu, Libye a Egypta, je nádherným přírodním územím, které je jedinečné svou krajinou a klimatickými podmínkami.

Jebel Uweinat je horský masív, jehož vrchol dosahuje výšky přes 1 800 metrů nad mořem. Toto pohoří se táhne přes státy Súdán, Libye a Egypt a je jedním z nejvýznamnějších geologických útvarů na africkém kontinentu. Díky svému jedinečnému ekosystému a přítomnosti archeologických nalezišť byl tento region v roce 2007 zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO.

Počasí v Národním parku Jebel Uweinat je charakterizováno jako suché a horké klima. V letních měsících, které trvají od května do září, jsou teploty často extrémně vysoké, přesahující 40 °C. Tato vysoká teplota je doprovázena nízkou vlhkostí vzduchu a minimem srážek, čímž se vyskytují ideální podmínky pro přežití pouštní flóry a fauny.

Naopak v zimním období, které trvá od listopadu do února, teploty dosahují příjemnějších hodnot kolem 20-25 °C. Noční teploty však mohou klesnout až pod bod mrazu. V těchto měsících se můžeme setkat i s ojedinělými srážkami, které napomáhají rozkvětu vegetace a posilují vodní zdroje.

V Jebel Uweinat existuje řada přírodních vodních zdrojů, které jsou vitalní pro přežití fauny a flóry v tomto regionu. Místní obyvatelé se přizpůsobili suchému klimatu tím, že využívají techniky sběru dešťové vody a stavějí tradiční hliněné zavlažovací systémy, které jim umožňují pěstovat plodiny v omezeném množství.

Navzdory náročným klimatickým podmínkám je Národní park Jebel Uweinat obydlený různými druhy živočichů. Najdeme zde oryx antilopu, gazely, hyeny, dikobrazi a mnoho dalších druhů ptáků a hmyzu. Navíc je toto místo domovem několika endemických druhů, které jsou chráněny před vyhynutím.

Národní park Jebel Uweinat je fascinujícím přírodovědeckým a geografickým pokladem, který nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost poznat a prozkoumat tuto neobyčejnou část světa. Navíc zde můžete zažít i autentickou kulturu a životní styl místních obyvatel, kteří odolávají nástrahám drsného počasí a využívají zdejších přírodních zdrojů k přežití.

Návštěva Národního parku Jebel Uweinat je unikátní zážitek, který si zaslouží pozornost jak přírodovědců, tak i dobrodruhů a milovníků exotiky. Pokud hledáte místo, kde se setkáte s divokou přírodou a budete svědkem přírodních kontrastů, pak je toto místo skvělou volbou. Nezapomeňte se však vybavit vhodnou výbavou a ochranou před sluncem, abyste si svou návštěvu maximálně užili.


Dovolená Súdán Národní park Jebel Uweinat


Pokud hledáte neobvyklou a fascinující dovolenou, Súdán by mohl být zajímavou volbou. Tato země v Africe nabízí neuvěřitelně bohatou historii a kulturu, ale také množství přírodních krás, mezi které patří národní park Jebel Uweinat.

Národní park Jebel Uweinat se nachází na hranicích Súdánu, Libye a Egypta a je známý svým unikátním geologickým a biologickým bohatstvím. Park o rozloze okolo 20 000 kilometrů čtverečních je domovem zvláštních druhů rostlin, zvířat a hmyzu, které se přizpůsobily extrémním podmínkám prostředí.

Jebel Uweinat, což znamená "velká hora" v arabštině, je dominantním prvkem parku. Tato masivní hora se tyčí do výšky přes 2 000 metrů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Její erodované útvary a skalní stěny jsou velmi malebné a přitahují jak geology, tak i turisty.

V rámci parku můžete také objevovat údolí, kaňony a písečné duny, které tvoří pestrobarevnou krajinu. Oblast je domovem vzácných rostlin, jako je například Welwitschie mirabilis, která se poprvé objevuje v poušti Namib v Jihoafrické republice. Tato rostlina je doslova fenoménem, protože se jedná o unikátní druh, který může žít až 1500 let.

Z hlediska zvířat můžete v parku Jebel Uweinat potkat mnoho druhů, které jsou adaptovány na přežití v extrémním prostředí. Mezi tyto zvířata patří arabský ibex, karakal nebo stanovištní holub doupňák.

Navštěvování národního parku Jebel Uweinat je do určité míry náročné, protože se jedná o odlehlou oblast s omezenou infrastrukturou. Doporučuje se výlet s průvodcem, který vám pomůže s navigací a poskytne informace o jedinečném prostředí.

Nevýhodou navštěvy Súdánu může být i jeho politická situace a potenciální bezpečnostní hrozby. Je důležité monitorovat zprávy o situaci a konzultovat se zdroji s přesnými informacemi před plánováním takové cesty. Měli byste také zvážit očkování a pojištění pro případ zdravotního nebo bezpečnostního problému.

Národní park Jebel Uweinat je však skvělým místem pro dobrodruží a obdivování přírodních krás. Nabízí jedinečnou a nepopsatelnou příležitost pro ty, kteří hledají nové objevy a zážitky. Pokud jste připraveni podstoupit dobrodružství a rádi se ponoříte do přírody, pak je národní park Jebel Uweinat v Súdánu jedinečným místem, které byste si neměli nechat ujít.


Letenka Súdán Národní park Jebel Uweinat


Národní park Jebel Uweinat se nachází v regionu Súdánu, konkrétně na hranicích s Libyí a Egyptem. Tento park je pro svou jedinečnou přírodní krásu a bohatství přírodních zdrojů jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v regionu.

Jebel Uweinat je horský masiv, který se rozkládá na ploše více než 20 000 kilometrů čtverečních. Je to také nejvyšší hora v regionu a dosahuje výšky téměř 2 130 metrů nad mořem. Hory Jebel Uweinat jsou obklopeny velkými písečnými dunami a skalnatými útesy, které tvoří jedinečnou a malebnou krajinu.

V parku je možné spatřit rozmanité druhy flóry a fauny. Rostliny přizpůsobené suchému podnebí, jako jsou kaktusy a sukulenty, dominují krajině. Na některých místech se dokonce můžete setkat s endemickými rostlinnými druhy, které se vyskytují pouze v tomto regionu.

Pokud jde o živočichy, Jebel Uweinat je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou například antilopy, ovce a lvy. Zajímavé je, že park je také významnou lokalitou pro ornitology, protože je hojně navštěvován mnoha druhy ptáků, včetně vzácných druhů.

Pro milovníky historie a archeologie je Jebel Uweinat opravdovým rajem. V okolí parku můžete objevit skalní malby a petroglyfy, které pocházejí z doby před tisíci lety. Tyto významné historické artefakty poskytují cenné informace o regionální historii a kultuře.

Mezinárodní zájem o tuto oblast vzrůstá, a proto bylo rozhodnuto vytvořit národní park Jebel Uweinat, který poskytuje ochranu přírody a podporuje udržitelný rozvoj regionu. Turisté a milovníci outdoorových aktivit mohou v parku využít různé turistické stezky a tábořit pod širým nebem, což umožňuje jedinečný zážitek z přírody.

Avšak přístup k Národnímu parku Jebel Uweinat je omezený kvůli jeho geografické poloze a složitému terénu. Nejbližším letištěm, které se nachází v dosahu parku, je letiště v lidech originale v Súdánu. Zde můžete nalézt lety do Súdánu a pak pokračovat do Jebel Uweinat po silnici nebo letecky přes malé lokální letiště.

Navštívit Národní park Jebel Uweinat je jako cesta do minulosti, kde si můžete užít přírody a zároveň objevit unikátní archeologické a historické poklady tohoto regionu. Pokud máte zájem o dobrodružství a přírodu, je toto místo ideální volbou pro váš příští výlet.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky