Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Arménie Selim Pass

Počasí Arménie Selim Pass


Selim Pass, který se nachází v Arménii, je jedním z nejkrásnějších a historicky nejcennějších míst v této zemi. Nachází se v provincii Vayots Dzor a spojuje dvě důležité historické oblasti - provincii Gegharkunik a provincii Vayots Dzor. Tato horská průsmyková cesta je nejen strategickým bodem pro obchod a obchoďáky, ale také je velmi známá svou ohromující přírodou a jedinečným mikroklimatem.

Když se podíváme na počasí Selim Pass, je důležité si uvědomit, že tato oblast je vystavena vlivům horských systémů Kavkazu a Arménské vysočiny. V důsledku místní geografie je Selim Pass vystaven extrémně proměnlivému počasí, které dokáže rychle přecházet od slunečného a teplého dne až po bouřlivé a chladné podmínky.

Během jara a léta, kdy je Selim Pass díky své nadmořské výšce kolem 2 410 m n. m. velmi oblíbeným místem pro turisty, je počasí zde poměrně mírné. Teploty se pohybují mezi 15 °C a 25 °C, ačkoli na horách stále dochází k ochlazování, zejména v noci. Déšť je většinou očekáván na jaře, ale krátké letní bouřky mohou také přinést závan deště.

Podzim na Selim Pass se vyznačuje poklesem teplot a častějšími srážkami. Teploty se pohybují mezi 5 °C a 15 °C, přičemž oblačnost stoupá a noci jsou stále chladné. Barevné listí na okolních kopcích a zasněžené vrcholky hor dodávají krajinnému obrazu na kráse, což přitahuje návštěvníky, kteří mají rádi podzimní scenérie.

Zima je období, kdy Selim Pass nabízí úchvatné výhledy na sněžné kopce a zamrzlé jezera. Teploty zde v průměru dosahují -10 °C až -5 °C, ačkoli mohou klesnout ještě níže, zejména v noci. Silné sněhové bouře a mlhy jsou běžné, což může zhoršit cestování a zároveň vylepšit zážitek z procházky nebo jízdy arménskou krajinou v zimě.

Celoročně je v Selim Pass možné zakusit intenzivní sluneční svit, a proto je vhodné si vzít sluneční brýle, opalovací krém a lehké oblečení, které vám pomůže bojovat proti slunečnímu záření v kombinaci s chladnějším větrem.

Selim Pass je jedním z těch míst v Arménii, které nabízí neustále se měnící a dramatické počasí. Bez ohledu na to, kdy se Semil Pass navštívíte, měli byste si být jisti, že vás přivítají okouzlující scenérie a jedinečné přírodní prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Selim Pass


1. Co je to Selim Pass?
Selim Pass je horský průsmyk v Arménii, který se nachází mezi jezerem Sevan a údolím Debed, na trase spojující Jerevan s městem Tbilisi v Gruzii.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Selim Pass?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Selim Pass, je autem nebo autobusem. Je možné si pronajmout auto v Jerevanu a projet celou trasu, nebo jet autobusem z Jerevanu do města Martuni a odtud pokračovat taxíkem.

3. Jaké jsou předpoklady pro cestu na Selim Pass?
Cestovatelé by měli být připraveni na horskou krajinu a extrémní podmínky. Cesta vede přes horské pasy a údolí, a proto je nutné mít dostatečné zásoby paliva, jídla a pitné vody. Dále je důležité mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

4. Jaký je výhled z Selim Pass?
Selim Pass nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Cesta vede přes hory a pohled na jezero Sevan a okolní vesnice je nádherný.

5. Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Selim Pass?
Nejlepší čas pro návštěvu Selim Pass je od června do října. Během této doby jsou cesty obvykle v dobrém stavu a počasí je příjemné.

6. Co si vzít s sebou na cestu na Selim Pass?
Je důležité mít s sebou dostatečné zásoby potravin, vody, paliva a léků na případné zdravotní problémy. Dále vhodné oblečení a obuv, protože na Selim Pass bývá chladno a větrno.

7. Co dalšího mohu vidět při návštěvě Selim Pass?
Kromě krásného výhledu na okolní krajinu se zde nacházejí i historické památky, jako například karavanseraj z 14. století nebo starobylá brána z 18. století.

8. Jaká je délka cesty na Selim Pass?
Celá cesta z Jerevanu na Selim Pass trvá asi 3 hodiny. Vzdálenost mezi Jerevanem a průsmykem je asi 130 km.

9. Je možné projet Selim Pass v zimě?
V zimě je průsmyk Selim Pass obvykle uzavřen kvůli sněhovým pobytům a extrémním podmínkám. Je nutné se před cestou informovat o stavu cest.

10. Je na Selim Pass turistická infrastruktura?
Na průsmyku Selim Pass nejsou žádné restaurace ani ubytování, takže je lepší si připravit jídlo a pití a přenocovat v okolních vesnicích. Nicméně, pro turisty je zde zřízena informační tabule s historickými a kulturními informacemi.


Dovolená Arménie Selim Pass


Arménie je malá, ale nádherná země v Kavkazu, která nabízí bohatou historii, překrásnou krajinu a zajímavé kulturní zážitky. Jedním z nezapomenutelných míst, které si turisté nemohou nechat ujít, je Selimský průsmyk.

Selimský průsmyk se nachází v horách Lesser Kavkaz, které se rozprostírají na hranici mezi Arménií a Gruzií. Jeho nadmořská výška dosahuje 2410 metrů a tvoří překrásnou spojnici mezi Arménií a historickou Silk Road, která kdysi spojovala Evropu s Asii.

Při návštěvě Selimského průsmyku budete ohromeni nádhernými výhledy na okolní krajinu. Rozlehlá horská údolí, zasněžené vrcholky hor a průzračná modrá obloha vytvářejí pastvu pro oči. Toto místo je opravdovým rájem pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají odpočinek a klid.

Návštěva průsmyku vám také umožní poznat historické a kulturní bohatství této oblasti. Na vrcholu průsmyku se nachází Selimský karavansaraj, starodávná stavba, která sloužila jako přístřeší a zastávka pro karavany plující přes Silk Road. Tato kamenná budova byla postavena v 14. století a je jednou z mála dobře zachovalých karavansarájů v Arménii. Můžete si představit, jak zde karavani střídali zvířata, odpočívali a obchodovali se zbožím, což představuje fascinující pohled do minulosti.

Další zajímavostí v okolí Selimského průsmyku je klášter Selim. Tento klášter, postavený v 8. století, je umístěný na kopci nad průsmykem a poskytuje ještě více nezapomenutelných výhledů na krajinu. Klášter je jednou z nejlépe zachovalých středověkých památek v Arménii a její kamenné zdi jsou krásně vyřezávané a zdobené.

Pokud se rozhodnete navštívit Selimský průsmyk, můžete využít možností, které nabízejí místní turistické firmy. Například, můžete si pronajmout horské kolo a projet se po malebných stezkách, nebo vyzkoušet jízdu na koni a prozkoumat horskou krajinu. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete si dokonce pronajmout helikoptéru a získat ještě lepší pohled na tuto nádhernou oblast.

Selimský průsmyk je skutečně jedním z nejkrásnějších míst v Arménii a nabízí návštěvníkům unikátní kombinaci přírodní krásy a kulturního dědictví. Tato oblast je pro mnohé turisty tajemstvím, ale pro ty, kteří se odváží prozkoumat Selimský průsmyk, je to nezapomenutelný zážitek.


Letenka Arménie Selim Pass


Selim Pass je nádherné místo v Arménii, které stojí za návštěvu. Průsmyk se nachází na úpatí pohoří Sevan, které je největším jezerem v Arménii a tvoří přirozenou hranici mezi provinciemi Vajoc Dzor a Gegharkunik.

Pokud cestujete do Arménie, určitě nevynechejte možnost navštívit tento průsmyk. Existují různé možnosti jak se k němu dostat. Nejlepší způsob je využít leteckých spojení, jelikož letenky do Arménie jsou cenově dostupné a do této oblasti vás dovezou za krátkou chvíli. Z letiště Yerevan můžete použít služby mnoha leteckých společností, například společnost Armavia nebo Air Arabia. Cesta trvá asi 1 hodinu a 30 minut.

Po příletu doporučujeme pronajmout si auto a jet k Selim Pass. Pokud ovládáte regionální jazyky, můžete se rozhodnout pro veřejnou dopravu, ale v tomto případě si musíte být jisti, že porozumíte jazyku řidiče. Pokud nevíte, jakým způsobem se k průsmyku dostat, můžete přijet do města Yeghegnadzor a najmout si soukromého řidiče, který vás k průsmyku dovede.

Navigace v této oblasti není obtížná, protože je zde jedna hlavní silnice směřující nahoru k průsmyku, nazývaná také "Silnice krále Tigrana", která byla stavěna po dobytí Arménie Římany. Když projíždíte touto silnicí, budete procházet nádhernými scenériemi, mimo jiné i uklidňujícími horskými krajinami a skalnatými vrcholy. U jízdy doporučujeme být opatrní, protože krajina je velmi krásná a může u vás vyvolat emoce.

Když už dorazíte k samotnému průsmyku, můžete si vychutnat pohled na rozbouřené horské štíty a staré kamenné mosty. Samotný průsmyk je uprostřed pohoří Sevan a vede přes řeku Selim, která se vine po dlouhé řece Sevanem.

Přestože Selim Pass je hlavně turistickou atrakcí, v minulosti byl také významnou obchodní cestou. Nacházely se zde staré karavany, které propojovaly Arménii s Persií, Kavkazem a Konstantinopolí. Kdybychom se v historii podívali na routing těchto karavan, Selim Pass byl klíčovým místem, kde mohli obchodníci přivézt své zboží ze střední Asie a odvážet zpět do Evropy.

V současnosti průsmyk nabízí krásné okolí a několik výhledových bodů, odkud si můžete užít panoramatický výhled na okolní krajinu. Zde si můžete odpočinout od zmatení moderního světa a vychutnat si všudypřítomnou přírodu.

Co tedy čekáte? Navštivte Selim Pass a užijte si nádhernou cestu a přírodu v Arménii. Určitě nebudete litovat.


Ubytování Arménie Selim Pass


Selim Pass je jeden z nejvýznamnějších historických a turistických míst v Arménii. Leží v provincii Vayots Dzor, ve výšce 2 410 metrů nad mořem, a spojuje oblast Armavir s provincií Syunik.

Selim Pass je známý svou úchvatnou přírodou a historickým významem. Cesta přes průsmyk je neuvěřitelně malebná, ať už se jedná o horské řeky, zelené louky nebo panoramatické výhledy na okolní hory. Pro mnoho turistů je návštěva Selim Pass neměnnou součástí jejich cesty po Arménii.

Historicky byl Selim Pass důležitým obchodním centrem na Hedvábné stezce, která spojovala východní a západní svět. Byl to klíčový průsmyk pro obchod mezi Persií a Gruzii. Území kolem průsmyku bylo obýváno od starověku, jak dokládají zdejší historické památky, jako je Selim Caravanserai.

Selim Caravanserai je pevnostní stavba z 14. století, která sloužila jako přístřeší pro karavany a obchodníky, kteří procházeli přes průsmyk. Dnes slouží jako muzeum a turistická atrakce. Původní kamenné zdivo a složitě vyřezávané portály poskytují jedinečný pohled do minulosti.

Kromě historických památek můžete v okolí Selim Pass strávit několik nocí v tradičních arménských kempovacích zařízeních. Tyto kempy nabízejí jednoduché ubytování, které vám umožní prozkoumat krásy okolní přírody. Můžete si vychutnat klid a ticho hor, pozorovat hvězdy v noci a probudit se s úžasným výhledem na okolní hory.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, v blízkosti Selim Pass je také několik hotelů a apartmánů. Tyto možnosti ubytování vám poskytnou pohodlí a pohodlný pobyt po náročné cestě přes průsmyk.

Pokud navštívíte Selim Pass, nezapomeňte si přinést dostatečné vybavení a zásoby. V průsmyku není dostupná voda ani potraviny, a není zde žádná infrastruktura. Je tedy důležité být připraven na samostatnost a plánovat předem.

Selim Pass je opravdu jedinečným a historicky významným místem v Arménii. Bez ohledu na to, zda jste zde kvůli historii, přírodě nebo adrenalinovým sportům, tento průsmyk vás rozhodně nepřekvapí. Ubytování v okolí Selim Pass je omezené, ale to vám umožní prožít nezapomenutelný zážitek v přírodě a historii této krásné země.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky