Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)

Počasí Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Etiopie je zemí vysočin a rozmanitého klimatu, které jsou ovlivněny nadmořskou výškou a geografickou polohou. Jednou z jejích historických a náboženských perel je město Axum, které se nachází v severní části země.

Axum je zároveň hlavním městem stejnojmenného kraje a jedno z nejdůležitějších etiopských měst. Jeho historie sahá až do starověkých dob, kdy bylo centrem mocného Aksumitského království. Dnes je Axum známé zejména pro svoje historické památky, z nichž nejznámější je Bazilika Svatého Marika.

Bazilika Svatého Marika, neboli Axumská stolní stavr, je považována za jedno z nejposvátnějších a nejstarších etiopských křesťanských posvátných míst. Podle tradice se zde nachází Archa úmluvy, kterou etiopská církev považuje za svatou.

Klima v Axumu je podobné jako ve zbytku vysočiny Etiopie. Axum leží v nadmořské výšce přibližně 2 130 metrů, což se příznivě odráží na teplotách. V letních měsících se teploty pohybují kolem 20-25 °C, zatímco v zimě klesají na 15-20 °C. Axum je tak relativně chladným místem, což je příjemné pro turisty, kteří chtějí uniknout horkému africkému slunci.

Období dešťů v Axumu se obvykle vyskytuje od června do září, přičemž srpen je nejdeštivějším měsícem. Díky dešťům se zdejší krajina proměňuje v zelenou oázu a zemědělství kvete. Pokud navštívíte Axum během dešťového období, buďte připraveni na možnou nepřízeň počasí a mokré podmínky.

Axum je významným náboženským centrem, a proto zde můžete zažít různé náboženské slavnosti a události. Lidé se scházejí ve velkém množství u Baziliky Svatého Marika a slaví své víry. Dalo by se říci, že atmosféra v Axumu je vždy plná vzrušení a nadšení.

Pokud máte v plánu navštívit město Axum, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení, protože klima je zde chladnější než v jiných částech Etiopie. Ať už se vydáte kamkoliv, nezapomeňte si také přinést fotoaparát, abyste mohli zachytit krásu historických památek a úžasných výhledů na Axumskou vysočinu.

Axum se může pochlubit nejen svou bohatou historií a kulturou, ale také krásným počasím, které je ideální pro turisty. Bazilika Svatého Marika je významným prostorem, který přitahuje poutníky z celého světa. Navštívte Axum a objevte jedinečnost tohoto místa, které je považováno za duchovní srdce Etiopie.


Letenka Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je město v severní Etiopii, které je známé především díky své historii a náboženským památkám. Jednou z těchto památek je Bazilika Svatého Marika, která se nachází v samotném centru města a patří mezi nejvýznamnější kostely v Etiopii.

Pokud plánujete navštívit Axum, není nic jednoduššího než si rezervovat letenku přímo do blízkého letiště v městě. Letenky do Etiopie jsou v současné době snadno dostupné a létají sem různé aerolinky z celého světa.

Po příletu do Axumu se můžete vydat rovnou do centra města, kde se nachází největší turistická atrakce, a to Bazilika Svatého Marika. Tato krásná kostelík je svatostánkem pro koptské křesťany a patří k nejstarším a nejdůležitějším kostelům v Etiopii. Byla postavena již v 4. století po Kristu a v 6. století ji nechal rozšířit etiopský král Kaleb.

Bazilika Svatého Marika je obklopena vysokými zdmi a nevypadá příliš pozoruhodně z venku. Avšak jakmile vkročíte dovnitř, ocitnete se v kouzelném prostoru a budete mít možnost vidět mnoho svatých artefaktů. Ty nejvýznamnější jsou uloženy v oltáři, kde se nachází zlaté schránky se zbytky svatých, mezi jinými třeba i s ostatky sv. Jiří. Na stěnách v kostele jsou také nádherné fresky, které se datují z 16. století.

V okolí Baziliky Svatého Marika se nachází také další historické památky, jako jsou monumentální stély, staré paláce a královské hrobky. Celé město Axum je tak jako jeden velký archeologický park, kde si můžete prohlédnout unikátní stopy z dávných dob.

Celkově Axum a zejména Bazilika Svatého Marika jsou místem s vysokou historickou a náboženskou hodnotou, proto je toto místo velkým magnetem. Pokud tedy toužíte po poznání nevšedních míst, možná je toto místo přesně to, co hledáte. Rezervujte si tedy letenku do Axumu a odjeďte na výpravu do tajemné Etiopie!


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Q: Jak se dostanu do Axumu v Etiopii?
A: Axum má vlastní mezinárodní letiště, ale nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky doletět do Mekelle a poté autobusem nebo taxíkem jet do Axumu.

Q: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Axumu?
A: Nejlepším časem na návštěvu Axumu je období od října do března, kdy je zde suché a příjemné počasí.

Q: Jak se dostanu k Bazilice Svatého Marika v Axumu?
A: Bazilika Svatého Marika se nachází ve středu města Axum a je snadno dostupná pěšky nebo taxíkem z jakéhokoli místa ve městě.

Q: Kolik stojí vstup na návštěvu Baziliky Svatého Marika v Axumu?
A: Vstupné na návštěvu Baziliky Svatého Marika se může lišit v závislosti na tom, zda jste turista či místní obyvatel. Většinou se však pohybuje kolem 100 ETB (asi 3 USD) za osobu.

Q: Co mohu vidět v Axumu mimo Baziliku Svatého Marika?
A: V Axumu můžete navštívit řadu historických památek, jako je například starověký Palác krále Ezany, národní muzeum Axum a archeologickou lokalitu stél a hrobek, které sahají až do 1. století př.n.l.

Q: Jaká je nejlepší strategie pro návštěvu Axumu?
A: Nejlepší strategií pro návštěvu Axumu je plánovat si dostatek času na prohlídku všech hlavních památek města a rezervovat si ubytování v blízkosti centra města. Můžete také najmout průvodce, který vám pomůže s orientací a dá vám více informací o historii a kultuře města.


Ubytování Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum je jedním z nejvýznamnějších historických měst v Etiopii a nabízí velké množství zajímavých míst k návštěvě. Jedním z hlavních důvodů, proč sem turisté přijíždějí, je Bazilika Svatého Marika, která je jednou z nejvýznamnějších náboženských lokalit v zemi.

Axum je jedním z nejstarších centrálních měst Etiopie a byl bývalým hlavním městem království Axum, které hrálo klíčovou roli ve starověkých obchodních cestách mezi Africkým rohem a Středomořím. Město je bohaté na historii a kulturní dědictví, a proto bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Bazilika Svatého Marika, známá také jako "Chrám Světého Tabulky", je jednou z hlavních turistických atrakcí Axumu. Je to nejstarší křesťanský kostel v Etiopii a důležité místo poutníků z celého světa. Bazilika je považována za místo, kde je uchovávána originální kopie Desatera, kterou prý přivedli do Axumu z Izraele tři vyhnaní židovští králové v 10. století před naším letopočtem. Kromě toho bazilika také slouží jako pohřebiště pro mnoho etiopských panovníků, včetně krále Ezany, který přijal křesťanství jako státní náboženství v 4. století.

Návštěvníci baziliky se podílí na bohaté duchovní atmosféře tohoto místa. Může se zde objevit značný počet poutníků a věřících, kteří vyhledávají duchovní posílení a útěchu. Interiér baziliky je krásně zdoben freskami a ikonami zobrazujícími biblické příběhy. Zvonice, lemovaná tradičními kulatými okny, je dalším charakteristickým prvkem baziliky.

Pokud plánujete návštěvu Axumu a Baziliky Svatého Marika, existuje několik možností ubytování ve městě. Některé z nich nabízejí luxusní hotely se všemi moderními vybaveními a výhledem na historická místa. Další možností jsou menší pensiony a hostely se skromnějším vybavením, které ale nabízejí příjemné a pohodlné prostředí.

Pokud se rozhodnete zůstat v historickém centru Axumu, budete mít přímý přístup k mnoha památkám a atrakcím města, včetně Baziliky Svatého Marika. Tímto způsobem se snadno dostanete ke všem důležitým místům Etiopského Axumu a můžete do nich pohodlně a snadno cestovat.

Axum je fascinujícím místem, které nabízí návštěvníkům nejen historické památky, ale také kořeny etiopské křesťanské víry. Bazilika Svatého Marika je symbolem této víry a mnoha poutníků přináší duchovní zážitek. Ať už se rozhodnete navštívit Axum kvůli jeho historii nebo duchovním hodnotám, určitě nebudete zklamáni.


Dovolená Etiopie Axum (včetně Baziliky Svatého Marika)


Axum, známý také jako Aksum, je starobylé město v severní Etiopii a jedno z nejdůležitějších historických center v zemi. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům nejen epickou historii, ale také úchvatnou krásu a bohatou kulturu.

Jednou z hlavních atrakcí Axumu je Bazilika Svatého Marika, která je považována za jedno z nejdůležitějších křesťanských poutních míst v Etiopii. Bazilika je důležitým cílem pro mnoho etiopských křesťanů, kteří ji navštěvují za účelem modlitby a obřadů.

Bazilika je postavena ve slohu Axumite, který je známý svou jedinečnou architekturou. Stavba je vysoká a svého času byla považována za jednu z největších církevních budov na světě. Interiér baziliky je bohatě zdoben freskami a ikonami, které ilustrují biblické příběhy.

Ve městě Axum se také nachází pozoruhodné archeologické naleziště, které je domovem mnoha starobylých památek. Nejznámější z těchto památek je Stélé park, kde se nachází obrovské monolity, které sloužily jako památníky a symboly moci králů Axumu. Největší z těchto monolitů je zvaný Obelisk, který původně vážil kolem 160 tun a byl součástí památníku krále Ezany.

Další důležitou památkou v Axumu je Arkeologický muzeum, který představuje sbírku artefaktů a relikvií nalezených v regionu. Návštěvníci zde mohou spatřit různé artefakty, jako jsou sochy, šperky, mince a další předměty, které poskytují fascinující pohled do minulosti Axumu.

Navštívit Axum je unikátní zážitek, který nabízí nejen překrásnou přírodu, ale také vzrušující historii a bohatou kulturu. Město je vzdáleno od hlavního města Addis Abeba, ale díky nedávným zlepšením v infrastruktuře je nyní snadno dostupné pomocí letecké dopravy.

Axum je ideální destinací pro ty, kteří jsou fascinováni starověkou historií a chtějí objevovat mystické krásy Etiopie. Turisté mohou strávit svůj čas procházkou mezi starodávnými památkami, navštívit místní trhy a ochutnat autentickou etiopskou kuchyni.

Dovolená v Axumu nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury a krásy. Bez ohledu na to, zda jste nábožensky založení nebo jen zvědaví na historii, toto starobylé město vám jistě poskytne nezapomenutelný zážitek.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky