Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Bulharsko Veliko Tarnovo

Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Jak se dostat z letiště do Veliko Tarnovo?
Odpověď: Z letiště v Sofii se dá dostat do Veliko Tarnovo buď autobusem nebo taxíkem. Cesta autobusem trvá přibližně 3 hodiny, zatímco taxíkem je to rychlejší, ale dražší možnost.

2. Kde se nachází Veliko Tarnovo?
Odpověď: Veliko Tarnovo se nachází ve středním Bulharsku, asi 240 km východně od Sofie. Město leží na březích řeky Jantry a je obklopeno malebnými horami.

3. Co je nejlepší čas navštívit Veliko Tarnovo?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Veliko Tarnovo je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a turistický ruch není příliš velký. V létě může být horko a v zimě chladno.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce Veliko Tarnova?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce ve Veliko Tarnovu patří pevnost Cárevgrad, Carevský most, Samovodský trh, hrobka císaře Ivana Asena II. a historické centrum s úzkými uličkami a tradičními dřevěnými domy.

5. Nabízí Veliko Tarnovo nějaké možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, Veliko Tarnovo nabízí široký výběr ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a hostelů. Většina ubytovacích zařízení se nachází ve starém městě a nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

6. Kde se dá ve Veliko Tarnovu dobře najíst?
Odpověď: Ve Veliko Tarnovu najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízí tradiční bulharskou kuchyni, ale i mezinárodní jídla. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality, jako je banicka (listové těsto s sýrem) nebo kachkaval pečený s medem.

7. Jaká města stojí za návštěvu poblíž Veliko Tarnova?
Odpověď: Poblíž Veliko Tarnova stojí za návštěvu například město Arbanasi s krásnými kostely a tradičními domy, město Gabrovo známé svým humorem a etnografickým muzeem nebo město Tryavna s malými uličkami a řemeslnými dílnami.

8. Jaké aktivity mohu podniknout ve Veliko Tarnovu?
Odpověď: Ve Veliko Tarnovu si můžete prohlédnout historické památky, jako je pevnost Cárevgrad, navštívit tradiční řemeslné dílny, projít se po úzkých uličkách starého města, nebo se vydat na túru do okolní přírody.

9. Jaké jsou dopravní možnosti ve Veliko Tarnovu?
Odpověď: Ve Veliko Tarnovu se můžete pohybovat pěšky po historickém centru, nebo využít taxislužbu nebo místní autobusovou dopravu. Město není příliš velké, takže všechny hlavní atrakce jsou snadno dostupné.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je krásná země s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi. Jedním z nejkrásnějších a historicky významných měst v Bulharsku je Veliko Tarnovo. Město se nachází ve střední části země a je obklopeno malými kopcemi a divokou přírodou. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Bulharsku, letenka do Veliko Tarnovo je tou nejlepší volbou.

Veliko Tarnovo je největší a nejstarší město v kraji Veliko Tarnovo. Město se nachází na břehu řeky Jantra a obklopují ho kopce a údolí, což z něj dělá ideální místo pro turistiku. Při procházkách městem můžete obdivovat mnoho historických památek, jako například hrad Tsarevets, který je velmi dobře zachovaný a je považován za symbol města.

Další turistickým tahákem ve Veliko Tarnovo je pak Archeologický park Nicopolis ad Istrum, který je umístěn asi dvacet kilometrů od města. Tento park je důležitým kulturním dědictvím Bulharska a nabízí návštěvníkům možnost vidět římské město, které zde stálo v průběhu 2. až 6. století.

Pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít výlet do národního parku Balgarski Ritmy, který se nachází asi hodinu jízdy od Veliko Tarnovo. Tento park je domovem mnoha druhů ptáků, ryb a dalších zvířat, a nabízí návštěvníkům možnost využít spoustu aktivit jako rybaření a pěší turistiku.

Pokud jste se rozhodli pro letenku do Bulharska a chcete navštívit Veliko Tarnovo, tak neváhejte a zarezervujte si letenku co nejdříve. Letiště se nachází v nedaleké Plovdiv a odtud ke městu je to necelé dvě hodiny jízdy. Pokud nechcete cestovat autem, můžete využít také vlak nebo autobus.

Celkově lze říci, že Veliko Tarnovo je krásné historické město s mnoha turistickými atrakcemi. Pokud máte rádi přírodu, kulturu a historii, pak je to pro vás ideální místo. Pro ty, kteří se chtějí zrelaxovat a užít si klidné letovisko, jsou tu také možnosti ubytování a stravování. Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do Veliko Tarnovo.


Dovolená Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo se nachází na severu Bulharska a je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi. Město je známé svým historickým významem a krásnou scenérií. Je zde spousta památek, které svědčí o bohaté minulosti a plné kultury.

Jednou z největších atrakcí Veliko Tarnovo je tzv. "staré město". Toto malebné oblast se vyznačuje úzkými uličkami, historickými domy a krásnými výhledy na okolní krajinu. Je to jako krok zpět do minulosti, když se procházíte po kamenných ulicích a prozkoumáváte malebné zákoutí. Nejpůsobivější je hrad Tsarevets, který býval v minulosti hlavním městem bulharské říše. Na vrcholu kopce se nachází velký hradní komplex s kostelem, palácem a mnoha dalšími historickými objekty. Pohled na město z vrcholu hradu je jedinečný.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je tzv. "Kvetna zahrada". Tento park se nachází na kopci nad centrem města a je obklopen krásnou přírodou. Procházka tímto parkem nabízí překrásné výhledy na město a řeku Jantra. V parku také najdete mnoho soch a fontán, které dotvářejí atmosféru.

Veliko Tarnovo je rovněž vynikajícím výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti se nachází přírodní rezervace "Etar", která je známá svými vodopády a malebnými lesy. Další zajímavá místa v okolí zahrnují klášter "Preobraženski" a Arbanassi, malebnou vesnici s dochovanou architekturou z 17. až 18. století.

Dovolená v Bulharsku je ideální pro milovníky historie, architektury a přírody. Veliko Tarnovo nabízí to nejlepší z těchto předmětů a poskytuje nezapomenutelný zážitek. Je to místo plné krásných památek a fascinující historie, která jistě potěší každého návštěvníka. Pokud hledáte dovolenou plnou objevování a poznávání, pak je Veliko Tarnovo správným místem pro vás.


Počasí Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst Bulharska a také jedním z nejvýraznějších symbolů bulharské historie a kultury. Nachází se v severní části země, na březích řeky Jantra, na úpatí kopců Stareho plácku a Tsarevce.

Počasí v této oblasti je typické kontinentální klima s teplými léty a chladnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty mohou snížit až na -5 stupňů Celsia.

V létě můžete v této oblasti očekávat spoustu slunce a jasné modré oblohy. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce mohou být noci chladné, ale přes den je teplota příjemná a ideální pro turistické aktivity. V oblasti se nachází mnoho turistických tras, které vás provedou krásnou přírodou a historickými památkami města.

Podzim v této oblasti může být velmi krásný, protože stromy začínají měnit barvy, což vytváří nádhernou scenérii. Teploty se však mohou rychle snížit a deštivé dny se mohou stát častějšími.

Zima v městě Veliko Tarnovo může být velmi studená a mokrá. Sníh bývá běžný, ale množství sněhu závisí na roční době a může se lišit v závislosti na nadmořské výšce. Pokud přijedete během zimy, můžete zůstat v teple a užívat si výhled na zasněžené hory, které se nacházejí v blízkosti města.

Jaro je skvělou dobou k návštěvě této oblasti, protože se vše probouzí k životu. Stromy začínají rašit, květiny kvetou a voda z tajícího sněhu naplňuje řeky. Teploty se pomalu zvyšují a deštivé dny se stávají méně častými.

Celkově je Veliko Tarnovo fascinující a krásné město s bohatou historickou a kulturní historií. Navštivte tuto oblast v kteroukoliv roční dobu a užijete si krásné scenérie a zajímavé památky.


Ubytování Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je země plná krásných měst a malebných vesniček. Mezi ty nejhezčí a nejnavštěvovanější patří určitě město Veliko Tarnovo. Jeho historické centrum bylo až do 14. století hlavním městem druhého bulharského carství. Dnes se zde mísí kouzlo historie a moderní turistické vybavení, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Aby se turisté mohli plně oddat tleskání krajiny, historických památek a slavných bulharských specialit, je potřeba vybrat kvalitní ubytování. V tomto ohledu sklízí Veliko Tarnovo samé chvály. Zdejší hotely a ubytování jsou vynikající a nabízejí vše, co si turista může přát.

Začněme tradičním hotelem, který se nachází v historické části města. Hotel Gurko byl postaven v 19. století a byl původně zaměřen na bulharské spisovatele a umělce. V roce 2005 byl zrekonstruován a dnes nabízí dokonalé ubytování. Hotelové pokoje jsou velké a prostorné, a vybaveny vším potřebným. S krásným výhledem na hrad a historické centrum města, je to ideální místo pro ty, kteří hledají něco trochu zvláštního.

Dalším nádherným hotelem, který stojí za pozornost, je Yantra Grand Hotel. Tento luxusní hotel nabízí vynikající ubytování, stejně jako velké centrum zdraví a relaxace, které má spa, vířivku a saunu. Hosté mohou využívat bazén a posilovnu. Pokoje jsou prostorné a moderní, ale zachovávají tradiční atlantický styl s prvky dřeva a kamene.

Pro ty, kteří chtějí být blízko přírody, je ideální ubytování všechny kolem statek. Nachází se 15 minut jízdy od centra města a nabízí dokonalou příležitost pro relaxaci v klidné a malebné přírodě. Hosté mohou být schopni procházet se po farmě, čerpat čerstvý vzduch a vyzkoušet produkty z místních farem.

Pokud hledáte cenově dostupnější ubytování, Vila Chinka je pro vás tou správnou volbou. Tato vila je vzdálena pouhých 10 minut chůze od centra města a nabízí prostorné a dobře vybavené vakantní byty. Ideální volba pro ty, kteří chtějí mít více prostoru a nejsou ochotni utratit velkou část peněz za ubytování.

Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst v Bulharsku a kvalita ubytování zde opravdu nedělá žádnou výjimku. Bez ohledu na vaše preference, můžete najít dokonalé ubytování, které uspokojí vaše potřeby. Proto neváhejte a přijďte si užít krásy tohoto kouzelného města a jeho nezapomenutelného ubytování.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky