Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Island Hvalfjörður

Ubytování Island Hvalfjörður


Island Hvalfjörður je neuvěřitelně krásná oblast Islandu, která se nachází pouhých 50 kilometrů severozápadně od hlavního města Reykjavik. Jeho návštěvníci mohou očekávat okouzlující scenérie, kterou tvoří hluboké fjordy, vodopády, horští vrcholky a ledovce.

Abyste si svůj pobyt na Islandu Hvalfjörður co nejvíce užili, měli byste zvolit perfektní ubytování. Protože se jedná o turisticky atraktivní oblast, máte na výběr z různých typů ubytování – od luxusních hotelů až po kempy. Zde jsou některé z možností, které by mohly být vhodné pro vás.

1. Hótel Glymur – luxus a pohodlí
Hótel Glymur je asi nejznámější a nejluxusnějším ubytování v této oblasti. Nachází se pouze pár minut od fjordu a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Tento hotel má restauraci s vynikající kuchyní a pohodlné pokoje, které jsou plně vybavené moderními prvky a klimatizací.

2. Kistufell Guesthouse – tradiční styl a příjemná atmosféra
Pro ty, kteří hledají ubytování s tradičním stylem, není nic lepšího než Kistufell Guesthouse. Toto lůžkové zařízení je vybaveno starobylým dekorem a všemi moderními prvky, které jsou k dispozici v současnosti. Hostitelé jsou neuvěřitelně vstřícní a přátelští, což vytváří velmi příjemnou atmosféru.

3. Edda ÍS Hvalfjörður Hostel – cenově dostupné ubytování
Pro ty s menším rozpočtem se nabízí Edda ÍS Hvalfjörður Hostel. Toto hostel má pohodlné a prostorné pokoje a dorozumívat se zde můžete v mnoha jazycích. Hostel je umístěn v krásné přírodě, kterou můžete snadno objevit při turistice v oblasti.

4. Hotel Edda Skorradalur – rodinné ubytování
Hotel Edda Skorradalur je ideálním místem pro rodiny, které si chtějí užít svůj pobyt na Islandu Hvalfjörður. Tento hotel nabízí speciální pokoje pro rodiny a také nabízí služby hlídání dětí. Okolí hotelu je plné různých aktivit pro celou rodinu, jako jsou tůry, jízda na koni a mnoho dalšího.

5. Ubytování v přírodě – kempování
Pro někoho, kdo preferuje spánek pod širým nebem, je k dispozici několik kempů v této oblasti. Kempování je velmi oblíbené v této oblasti a nabízí vám příležitost prozkoumat Island Hvalfjörður z jiného úhlu pohledu. Kempy jsou plně vybavené, nabízejí sprchy, toalety a další služby, které potřebujete.

Takže pokud se chystáte na pobyt na Islandu Hvalfjörður, máte na výběr z několika typů ubytování. Záleží jen na vás, jaký typ ubytování si zvolíte podle vašich představ a financí. Jakýkoli z výše uvedených typů ubytování vám garantuje zážitky, které vás nenechají na pochybách, proč by Island Hvalfjörður neměl být na vašem seznamu příštích cestovních destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hvalfjörður


Q: Jak se dostat do Hvalfjörðuru?
A: Hvalfjörður se nachází zhruba 40 km severozápadně od Reykjavíku. Lze se k němu dostat autem přes silnici číslo 1 nebo autobusem z Reykjavíku.

Q: Můžu si pronajmout auto v Hvalfjörðuru?
A: V Hvalfjörðuru zatím není k dispozici žádná půjčovna aut, ale můžete si pronajmout auto v Reykjavíku a dojet do Hvalfjörðuru.

Q: Jaké jsou turistické atrakce v Hvalfjörðuru?
A: Hlavní turistickou atrakcí v Hvalfjörðuru je vodopád Glymur, který je nejvyšším vodopádem v Islandu. Dále se zde nacházejí lázně Krauma, Botnssúlur Mountains, stezka umění Anarkisti, zřícenina bývalé továrny na ryby a muzeum Kaffihús Giljagaur.

Q: Jaká je nejlepší doba navštívit Hvalfjörður?
A: Nejlepší dobou pro návštěvu Hvalfjörðuru jsou letní měsíce (červenec a srpen), kdy jsou dny dlouhé a teploty příjemné. Nicméně můžete Hvalfjörður navštívit kdykoliv během roku.

Q: Kde se dá ubytovat v Hvalfjörðuru?
A: V Hvalfjörðuru se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou guesthousy a apartmány. Nicméně, mnoho turistů preferuje ubytování v Reykjavíku.

Q: Kolik stojí vstupenka do Glymur?
A: Neexistuje vstupné na návštěvu vodopádu Glymur. Nicméně, pokud se rozhodnete užít si túru kolem vodopádu se skupinou, můžete platit za vstupenku pro průvodce.


Letenka Island Hvalfjörður


Hvalfjörður: Neodhalený klenot Islandu

Island, země ohromující krásou přírody a fascinujícími přírodními úkazy, láká turisty z celého světa. Mezi žádané destinace na této ostrovní zemi patří také město Hvalfjörður, které se nachází na okraji stejnojmenného fjordu a nabízí nezapomenutelné zážitky pro všechny milovníky přírody.

Pro začátek, jediná cesta do Hvalfjörðuru vás přivede přes impozantní Hvalfjarðargöng, jedny z nejdelších tunelů v Evropě. Cestou do fjordu si můžete vychutnat nádherný výhled na zalesněné kopce a horské štíty, které dosahují až do výšky 1000 metrů nad mořem. Cesta je sama o sobě nezapomenutelným zážitkem a slibuje, že vás zavede do úplně jiného světa.

Jakmile dorazíte do Hvalfjörðuru, očekává vás malebná krajina s krystalicky čistými jezery, divokými vodopády a fascinujícími přírodními památkami. Oblast je vyhlášena pro svou úchvatnou přírodní krásu a zachovanou divočinu. Přímo na břehu fjordu se rozkládá město Hvalfjörður, které je výchozím bodem pro mnoho turistických aktivit.

Milovníci pěší turistiky budou nadšeni řadou turistických stezek, které nabízejí překrásné výhledy a unikátní okamžiky strávené v klidu a harmonii s přírodou. Národní park Hallormsstaður je například ideálním místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat islandskou flořu a faunu. Rozsáhlé lesy plné endemických druhů rostlin a bohatá zvířena dělají z tohoto parku jedinečné místo k návštěvě.

Pro zájemce o vodní aktivity nabízí Hvalfjörður také mnoho možností. Můžete si pronajmout kajak a prozkoumávat fjord ze vzdálenějšího úhlu, přičemž budete mít jedinečnou příležitost spatřit místní mořskou faunu, včetně delfínů a tuleně. Rovněž je možné se vydat na lodní výlet za pozorováním velryb v okolních vodách, což je zážitek, který vás jistě doslova ohromí.

Pokud se vydáte na východ od Hvalfjörðuru, dostanete se k Þingvelliru, místu, kde byla první parlamentní shromáždění založeno již v roce 930. Tento národní park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí úchvatné přírodní scenérie. Zde se setkává tektonická deska Severoamerické a Eurasijské desky, díky čemuž vznikl jedinečný kaňon, který je přímo symbolickým vyjádřením geologické podstaty Islandu.

Hvalfjörður je skutečným neodhaleným klenotem Islandu. Přináší návštěvníkům drsnou a přesto překrásnou přírodu, která zůstává neporušena civilizací. Pokud hledáte unikátní dovolenou, která vás naplní klidem a pozitivní energií, Hvalfjörður je pro vás to pravé místo. Vydejte se na tohoto neznámého krále islandské přírody a společně objevte jeho nepopsatelnou krásu.


Počasí Island Hvalfjörður


Hvalfjörður, nacházející se na západním pobřeží Islandu, je jedním z nejkrásnějších fjordů na ostrově. Jeho název v překladu znamená "Velrybí fjord", což je velmi příznačné, protože fjord je obklopen strmými horami a doplňují ho nádherné vodopády.

Počasí v Hvalfjörður je známé svou proměnlivostí a je ovlivněno vlivem Atlantského oceánu. Oblast je známá rychlým změnám počasí, takže se často říká, že v jednom dni zažijete všechny čtyři roční období.

V létě, od června do srpna, jsou dny dlouhé a teploty se pohybují kolem 10-15 °C. Právě v létě je oblast nejvíce zelená a kvetou zde různé druhy rostlin. Nádherné polnosti potřené barevnými květy jsou přímo idylickou scenérií, kterou si zdejší obyvatelé i turisté užijí. Letní měsíce jsou také dobou, kdy se můžete těšit na pozorování různých druhů ptáků, kteří zde hnízdí.

Podzim je na Islandu obdobím s krátkými dny a častými dešťovými přeháňkami. Teploty se obvykle pohybují kolem 5-10 °C. Květiny začínají ztrácet svou barvu a příroda se připravuje na příchod zimy. To je také období, kdy se můžete těšit na pozorování migrujících ptáků, kteří se připravují na dlouhý let na jih.

Zima v Hvalfjörður je chladná a vlhká. Teploty se pohybují okolo 0 °C a sníh je běžný. Některé zdejší hory jsou oblíbeným místem pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování nebo snowboarding. Stejně tak můžete očekávat úžasné pohledy na přilehlé vodopády, které se často zamrzají.

Jaro přichází pomalu a teploty začínají stoupat nad bod mrazu. Voda z roztávajícího sněhu naplňuje řeky a vodopády nabývají na síle. To je také období, kdy se zdejší fauna a flora probouzí k životu. Jaro v Hvalfjörður je často velmi krásné a vydatnými dešti je opět znovu obnovená zeleň.

Hvalfjörður je oblastí, kterou počasí učinilo tak jedinečnou. Díky svým všestranným podmínkám můžete zažít veškeré klimatické podmínky na jediném místě. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete toto místo navštívit, vždy budete svědky jeho krásy a přizpůsobivosti.


Dovolená Island Hvalfjörður


Island je zemí nádherných krajin, fascinujících přírodních památek, vynikajících jídel a přátelských lidí. Pokud plánujete dovolenou na této krásné a výjimečné zemi, je Hvalfjörður jedno ze skvělých míst, kde se můžete zdržovat. Hvalfjörður se nachází pouhých 50 km severozápadně od Reykjaviku a nabízí turistům přístup k nejkrásnější přírodě Islandu.

Nejlepší čas na návštěvu

Nejlepší čas navštívit Hvalfjörður je od června do srpna, kdy je teplota příjemná a počasí stabilní. V těchto měsících můžete očekávat teploty kolem 10 - 15 stupňů Celsia a kdykoliv během dne může být světlých hodin kolem 20. Hvalfjörður během letního období nabízí nekonečné množství aktivit a atrakcí pro turisty všech věkových kategorií.

Aktivity, které si můžete vychutnat

Jednou z nejpopulárnějších aktivit, kterou si můžete užít při návštěvě Hvalfjörður, je turistika. Existuje několik turistických tras, které se nacházejí v této oblasti, a jsou vhodné pro turisty s různými úrovněmi zkušeností. Některé z nejlepších turistických tras jsou Tröllaskagi, Hagavatn, Hvalvatn a národní park Snaefellsnes.

Další populární aktivitou v Hvalfjörður je rybaření. Pokud jste nadšený rybář, určitě si nechcete nechat ujít tuto skvělou příležitost. Obec Hvalfjarðarsveit je známá svými rybářskými center s loděmi a vybavením. Můžete si pronajmout loď a strávit celý den na vodě, lovíce různé druhy ryb.

Dále si můžete užít návštěvu některé z mnoha termálních koupelí, které se nacházejí v blízkosti obce Hvalfjarðarsveit. Tyto termální koupele jsou ideální pro zklidnění a odpočinek. Dobré příklady termálních koupelí zahrnují Krauma, Fontana Geothermal Baths a Mývatn Nature Baths.

Zajímavá místa, která stojí za návštěvu

Hvalfjörður je domovem několika překrásných přírodních památek a míst, která stojí za návštěvu. Jednou z těchto památek je Reykjafoss, neuvěřitelně krásný vodopád, který se nachází přímo v obci Hvalfjarðarsveit. Dalším místem, které byste si měli nechat ujít, je Národní park Þingvellir, který byl prohlášen za Světové dědictví UNESCO.

Kde se ubytovat

Hvalfjörður je domovem mnoha skvělých ubytovacích zařízení. V obci Hvalfjarðarsveit se nachází řada hotelů, penzionů a soukromých apartmánů, které jsou vhodné pro návštěvu s rodinou i přáteli. Pokud plánujete cestovat s kempováním, najdete v této oblasti řadu kempů. Některé z těchto možností ubytování jsou Camp Hvalfjordur, Austurey cottages, Welcome Apartments Kjós a The Garage.

Závěr

Pokud hledáte přírodu, krásné scenérie, klid a pohodu, Hvalfjörður je ideálním místem pro vás během vaší dovolené v Islandu. Během letních měsíců můžete využít řadu aktivit od turistiky, rybaření až po odpočinkové koupele v termálních koupelích. Je to krásné místo, kde najdete mnoho památek, úžasných přírodních scenérií a přátelských lidí. Během vaší návštěvy Islandu byste si tohle místo rozhodně neměli nechat ujít!


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky