Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kambodža Phnom Bakheng

Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Phnom Bakheng


Níže uvádím několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Phnom Bakhengu v Kambodži:

1. Co je Phnom Bakheng?
Phnom Bakheng je starodávný chrám v Kambodži, který se nachází nedaleko chrámového komplexu Angkor Wat v Siem Reapu. Je považován za jeden z nejstarších chrámů v Angkoru.

2. Jak se dostat na Phnom Bakheng?
K Phnom Bakheng se lze dostat pěšky, zhruba 1,5 km od vstupu do chrámového parku. Také je možné využít služeb tuk-tuků, které jsou běžně k dispozici v této oblasti.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Phnom Bakhengu?
Phnom Bakheng je otevřený každý den od 5:00 do 18:30 hodin. Nicméně, přístup na vrchol je omezen na 300 osob najednou a může být omezen i kvůli opravám.

4. Má Phnom Bakheng vstupné?
Ano, pro vstup na Phnom Bakheng je požadováno vstupné. Cena vstupenky je součástí celkového vstupného na chrámový park Angkor.

5. Jak se obléknout pro návštěvu Phnom Bakhengu?
Je důležité obléknout se pohodlně a dodržovat mírný oděvní kód při návštěvě Phnom Bakhengu. Doporučuje se vyhýbat se krátkým kraťasům, výstřihům a přehnaně odhalenému oblečení, zejména pokud plánujete vstoupit do chrámových prostor.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Phnom Bakheng?
Ranní hodiny bývají nejlepší čas pro návštěvu, protože je zde méně turistů a můžete si užít úžasný východ slunce. Nicméně, protože je Phnom Bakheng velmi populární, může být celý den rušno. Doporučuje se přijít brzy ráno nebo večer, aby se vyhnuli největšímu počtu návštěvníků.

7. Jak dlouho trvá návštěva Phnom Bakhengu?
Návštěva Phnom Bakhengu obvykle trvá asi 1-2 hodiny, včetně stoupání na vrchol chrámu a prohlídky okolních oblastí. Je důležité si naplánovat dostatečný čas na prozkoumání a vychutnání krásy tohoto místa.

Doufám, že tyto odpovědi poskytují potřebné informace o Phnom Bakhengu v Kambodži.


Ubytování Kambodža Phnom Bakheng


Phnom Bakheng je historickou památkou nacházející se v Kambodži, nedaleko slavného města Siem Reap. Tato starobylá stavba je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v zemi a poskytuje jedinečný pohled na slavný chrám Angkor Wat.

Phnom Bakheng je starý hinduistický chrám, který byl postaven v 9. století a sloužil jako obrovský hrobka pro královskou rodinu Kambodže. Stavba je umístěna na kopci a je přístupná po strmém výstupu po ivocech schodech. I přesto, že výstup může být náročný, cesta nahoru stojí za to kvůli úchvatnému výhledu, který se nabízí nahoře.

Když dorazíte na vrchol kopce, budete ohromeni panoramatickými výhledy na území Angkor Wat a okolní krajiny. Zde si můžete vychutnat krásný západ slunce, který pomalu klesá za horizontem a barví nebe do oranžových, růžových a fialových odstínů. Je to magický okamžik, který přitahuje nejen milovníky fotografie, ale i romantické duše.

Samotný chrám je také fascinující. Je postaven ve stylu angkorské architektury a má čtvercový půdorys s množstvím věží. Je pokrytý královskými reliéfy a sochami, které vyprávějí příběhy starých legend. Během svého pobytu můžete prozkoumat vnitřek chrámu a obdivovat jeho detailní řezby a umělecká díla.

Na vrcholu kopce Phnom Bakheng se nachází také malá chrámová bazilika, která je oblíbeným místem pro odpočinek a meditaci. Pokud chcete zažít opravdový klid a duchovno, můžete se sem vydat brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy zde mnoho turistů obvykle není.

Vzhledem k její popularitě mezi turisty, Phnom Bakheng bylo nedávno zavedeno omezení počtu návštěvníků, kterým je umožněno vstoupit každý den na vrchol kopce. Procházkové trasy vedoucí dolů z kopce byly také vyznačeny, aby se minimalizovaly rušivé doteky na historické zdi chrámu.

Pokud plánujete navštívit Phnom Bakheng, je důležité si přinést pohodlné obuv a dostatek vody, protože cesta nahoru může být náročná a stoupání kopce průběžné. Doporučuje se také navštívit brzy ráno nebo později odpoledne, abyste se vyhnuli davům turistů a měli tak více prostoru pro obdivování krásy tohoto místa.

Phnom Bakheng je jednou z nejvýznamnějších památek v Kambodži a návštěva tohoto místa je nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na to, jestli jste historickým nadšencem, milovníkem architektury nebo jednoduše hledáte nádherný výhled, tato starobylá stavba vám určitě poskytne jedinečný zážitek.


Počasí Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je země obklopená tropickými deštnými lesy a má vlhké a horké klima po většinu roku. Phnom Bakheng, nacházející se jižně od Siem Reapu, je jedno z nejvíce navštěvovaných míst v zemi a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Zde se nachází velký chrám s vynikajícím výběrem soch, který je přístupný turistům po úmorném výstu vysokého kopce.

Počasí v Phnom Bakhengu se při návštěvě této oblasti může výrazně lišit v závislosti na roční době. Během letních měsíců od března do května by mohli návštěvníci ochutnat svěží a teplé popoletní počasí s teplotami kolem 35 °C. Toto období je typické pro sušší období a může být vhodné pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat okolní oblasti nebo se věnovat náročnějším aktivitám.

Během monzunového období od června do října může být počasí v Phnom Bakhengu velmi nepředvídatelné a deštivé. Deště v této oblasti mohou být vydatné a trvat i několik hodin denně. Další problém mohou představovat horké a vlhké podnebí, které způsobuje nepříjemné podmínky při turistických výstupech na vrchol kopce.

Nejlepší období k návštěvě Phnom Bakhengu je mezi listopadem a únorem. Během těchto období si turisté mohou užít teplé a slunečné počasí s teplotami kolem 25–28 °C. Tato období také zahrnují období Nového roku, kdy země slaví své největší a nejhektičtější kulturní slavnosti.

Všimněte si, že počasí v této oblasti může být mimořádně proměnlivé a může ovlivnit různé zážitky během vaší návštěvy. Společnostům, které provozují turistické výlety, může být někdy nutné upravit program návštěvy v závislosti na aktuální meteorologické situaci.

Výběr období k návštěvě Phnom Bakhengu závisí na preference jednotlivých návštěvníků a na aktivitách, které plánují provést. Celkově lze říci, že každé roční období nabízí svoje výhody a nevýhody, což znamená, že si můžete naplánovat svou návštěvu tak, aby odpovídala vašim požadavkům.


Dovolená Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je jedním z nejzajímavějších turistických cílů jihovýchodní Asie, který láká turisty nejen svými krásnými plážemi a památkami z 9. až 15. století, ale také mnoha dalšími zajímavostmi. Mezi nejatraktivnější patří například Chrám Phnom Bakheng, který je v současné době jeden z nejoblíbenějších touristických míst v Kambodži.

Phnom Bakheng je hinduistický chrám, který se nachází na vrcholu kopce Phnom Bakheng nedaleko Siem Reapu. Tento chrám byl postaven na konci 9. století, v době kdy vládla Kambodži éra Angkor. Od té doby je Phnom Bakheng jedním z nejstarších chrámů v Kambodži a je pro turisty jedním z nejoblíbenějších míst, protože nabízí z nejvyššího místa fantastický výhled na okolní krajinu.

Phnom Bakheng byl postaven tak, aby mohl být zřízen Hindustánským královstvím jako posvátné místo pro bohyni Šivu. Zajímavostí je, že chrám je tvořen celkem třinácti poschodími a na vrcholu se nachází malá kaple. Cesta nahoru bývá docela náročná, ale rozhodně stojí za to, protože návštěvníci z vrcholu mají možnost vidět směrem na východ slunce, směrem na západ pak západ slunce a tuto krásnou scenérii si mohou nafotit na památkové fotografie.

Navíc je z této vyhlídky zřetelně vidět největší hinduistický chrám na světě, Angkor Wat. Chrám Phnom Bakheng je obklopen proslulým bojištěm, kde se odehrávaly válečné bitvy mezi Khmerovými královstvími a následně se zde odehrávaly i slavnosti.

Navštívit tedy tuto hinduistickou památku se svým výhledem na okolní krajinu je skutečným zážitkem. Kromě toho, že si turisté mohou užít úžasný výhled, mají možnost si prohlédnout mnoho kulturních zajímavostí. Takže, pokud chcete zažít turistickou dovolenou v Kambodži, Phnom Bakheng by rozhodně neměl chybět na vašem seznamu míst k návštěvě.


Letenka Kambodža Phnom Bakheng


Letenka Kambodža Phnom Bakheng - Objevte krásu angkorovského chrámu

Pokud plánujete cestu do Kambodže, nezapomeňte navštívit nádherný angkorovský chrám Phnom Bakheng. Tento chrám se nachází nedaleko města Siem Reap, a k jeho návštěvě si můžete zakoupit letenku do letiště Phnom Penh, které je od Siem Reapu vzdálené asi 320 kilometrů.

Letenky z Prahy do letiště Phnom Penh se dají objednat na několika webových stránkách, jako například na Expedia.cz nebo na Kiwi.com. Nejlepší termín k návštěvě chrámu Phnom Bakheng je v období sucha, tedy od listopadu do února, kdy je méně vlhké a teploty jsou příjemné.

Jakmile dorazíte do letiště v Phnom Penh, můžete si pronajmout automobil nebo si zajistit dopravu taxíkem či autobusem do Siem Reapu, kde se nachází Phnom Bakheng. Pokud nechcete řešit dopravu sami, můžete si objednat i transfer přímo z letiště do Siem Reapu.

Phnom Bakheng je jeden z nejstarších angkorovských chrámů a jeho stavbu započal roku 889 král Yasovarman I. Nachází se na vrcholu kopce a ke svému vrcholu vévodí 70 metrů vysokým pahorkem. K vrcholu kopce se můžete vydat po strmých schodech, ale vyplatí se, protože z vrcholu se nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Uvnitř chrámu se nachází obrovská kamenná socha Buddhy, která byla v minulosti několikrát objevena znovu. Vedle sochy můžete vidět i další pouštějící se sochy a reliéfní obrazy na stěnách chrámu, což je nezapomenutelný zážitek.

Pokud máte rádi romantické a překvapivé momenty, navštivte chrám pozdě odpoledne, kdy slunce zapadá. Při soumraku na vrcholu kopce spoustu návštěvníků fotografuje svatby a poskytuje to nádhernou kulisu. Pokud tedy hledáte místo, kde si vychutnáte krásy Kambodže, neváhejte a vydejte se na Phnom Bakheng.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky