Hledáte nejlepší nabídku letenky?

Kazachstán Nur-Sultan (Astana)

Dovolená Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Nur-Sultan, dříve známé jako Astana, je hlavním městem Kazachstánu, které se nachází v severní části země. Tato moderní metropole je fascinujícím turistickým místem, které nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a atrakcí.

Jednou z hlavních atrakcí Nur-Sultanu je jeho architektura. Město je známé pro své futuristické budovy, které jsou rozptýleny po celém území. Symbolickou stavbou je Baiterek Tower, která je vyobrazena i na bankovkách Kazachstánu. Tato věž nabízí úchvatný výhled na celé město a okolí.

Další zajímavou stavbou je President's Palace, který je sídlem prezidenta Kazachstánu. Tato budova je zvlášť působivá večer, kdy je nasvícená různými barevnými světly. Další významnou stavbou je Expo 2017, která hostila světovou výstavu s tématem "Energie budoucnosti".

Nur-Sultan také nabízí bohatou kulturu a umění. Město je domovem mnoha muzeí, galerií a divadel, ve kterých můžete objevovat kazachstánskou historii a tradice. Kazachstán je známý pro své tradiční zpěvy a tance, které můžete vidět v některých místních představeních.

Přírodní krása Kazachstánu je také jedním z jeho předností. V blízkosti Nur-Sultanu se nachází Borovoe, což je přírodní rezervace s malebnými jezery, kopcemi a lesy. Toto místo je oblíbené pro pěší turistiku, jízdu na kole nebo rybaření.

Nur-Sultan je také známé pro své moderní nákupní a zábavní centra. Khan Shatyr je obchodní centrum, které je ve tvaru stánku a nabízí obchody, restaurace a další zábavní aktivity. Mega Silk Way je další moderní nákupní centrum, kde můžete najít široký výběr dalších obchodů a zábavy.

Pro milovníky sportu je v Nur-Sultanu také mnoho možností. Město hostilo mnoho mezinárodních sportovních událostí, včetně mistrovství světa v ledním hokeji a Univerziády. Návštěvníci si mohou zahrát golf na některém z místních golfových hřišť nebo sledovat místní fotbalový tým.

Nur-Sultan je fascinující a moderní metropole, která stojí za návštěvu. Je to místo, kde se stýkají tradice a modernita, což přináší zážitky pro všechny typy turistů. Pokud hledáte novou a exotickou destinaci, kazachstánské hlavní město vám rozhodně nezklame.


Počasí Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Nur-Sultan, dříve známé jako Astana, je hlavním a druhým největším městem Kazachstánu. Nachází se na severu země, v stepi, což má značný vliv na jeho počasí.

Nur-Sultan je známé svými drsnými zimami, které trvají od listopadu do března. Teploty často klesají na minus 30 °C a v extrémních případech až na minus 40 °C. Sníh zde zůstává dlouho a vytváří krásné zasněžené scenérie. Turisté, kteří sem přijedou v zimě, mají příležitost vyzkoušet si různé zimní sporty, jako je lyžování či bruslení na zamrzlých jezerech.

Na jaře a na podzim jsou teploty v Nur-Sultanu mírnější. Během období jara jsou pozorovány teploty kolem 0 až 15 °C, zatímco na podzim se pohybují od 5 do 20 °C. Toto období je ideální pro procházky a objevování města a jeho okolí.

Léta v Nur-Sultanu jsou krátká, trvající od června do srpna, ale mohou být velmi horká. Teploty v tomto období často dosahují 30 až 35 °C. Srážek je v létě méně než v ostatních ročních obdobích, takže je vhodné si vzít dostatek vody a chránit se před sluncem.

Nur-Sultan je také známé svými silnými větry, které se ve městě často objevují. Tyto větry jsou typické pro stepní klima a mohou být velmi silné a prudké. Je proto nezbytné být připraven na tento meteorologický jev a vhodně se oblékat.

Celkově lze říci, že počasí v Nur-Sultanu je velmi odlišné v závislosti na ročním období. Zima je extrémně studená s dlouhými obdobími sněhu, zatímco léto je horké a suché. Je to jedinečný aspekt tohoto města, který je třeba zvážit při plánování návštěvy.


Ubytování Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Astana, dříve známá jako Astana, je hlavním městem Kazachstánu. Toto moderní a dynamické město je domovem mnoha skvělých turistických atrakcí a nabízí také různé možnosti ubytování.

Nur-Sultan má širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují všem rozpočtům a preferencím. Od luxusních hotelů až po příjemné hostely, najdete zde to pravé pro svou dovolenou.

Pokud si přejete zůstat v centru města, přímo v blízkosti všech turistických atrakcí a památek, můžete se rozhodnout pro pobyt v některém z mnoha luxusních hotelů. Tyto hotely nabízejí špičkové vybavení, včetně bazénů, fitness center, restaurací a lázní. Mnohé z nich mají také skvělý výhled na moderní architekturu a památky Astany, jako je například Bajterek Tower. Tyto hotely vám zajistí pohodlný a luxusní pobyt ve městě.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují příjemnou a relaxační atmosféru, jsou k dispozici také levnější varianty ubytování. Hostely a penziony nabízejí cenově dostupné a přitom pohodlné ubytování. Tyto zařízení jsou často umístěny ve venkovských oblastech nebo v klidných čtvrtích města a poskytují jednoduché, ale čisté a pohodlné pokoje. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro ty, kteří nechtějí utratit příliš mnoho peněz za nocleh a raději investují do zkoumání místních atrakcí.

Pokud se zajímáte o tradiční kulturu a životní styl Kazachstánu, můžete také zvolit ubytování u místních rodin. Tato možnost vám umožní prožít autentický zážitek z města a zároveň si užít pohostinnost a teplou atmosféru kazachstánského domova. Místní rodiny většinou nabízejí pohodlné pokoje a sdílené sociální zařízení, stejně jako výbornou domácí kuchyni.

Všechny tyto možnosti ubytování v Nur-Sultanu jsou snadno dostupné a dobře propojené s ostatními částmi města díky moderní dopravní infrastruktuře. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete utratit více za luxusní hotel nebo šetřit peníze na levnějších ubytování, máte jistotu, že váš pobyt v Nur-Sultanu bude komfortní a pohodlný.

Zkrátka, Nur-Sultan (Astana) nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují všem rozpočtům a preferencím cestovatelů. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, příjemném hostelu či u místní rodiny, budete mít příležitost prozkoumat jedinečnou kulturu a krásu Astany a užít si nezapomenutelný pobyt v Kazachstánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Kazachstánu a jeho hlavním městě Nur-Sultan (dříve Astana):

1. Jaká je doba letu do Nur-Sultanu z Prahy?
Odpověď: Doba letu přibližně činí 7 hodin a 30 minut.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Nur-Sultanu?
Odpověď: Nur-Sultan má mnoho turistických atrakcí, jako jsou například Baiterek Tower, Astana Opera, Palace of Peace and Reconciliation nebo Khan Shatyr.

3. Jaká měna se používá v Kazachstánu?
Odpověď: Měnou v Kazachstánu je kazachstánský tenge.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Nur-Sultanu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Nur-Sultanu je od května do září, kdy jsou teploty mírnější.

5. Je v Nur-Sultanu snadné najít ubytování?
Odpověď: Ano, v Nur-Sultanu je mnoho hotelů a dalších ubytovacích zařízení, ze kterých si lze vybrat.

6. Jaké jsou dopravní spojení v Nur-Sultanu?
Odpověď: V Nur-Sultanu je k dispozici veřejná doprava, jako jsou autobusy a tramvaje, ale mnoho lidí se pohybuje taxíky.

7. Musím mít vízum pro návštěvu Kazachstánu?
Odpověď: To záleží na vaší národnosti a délce pobytu. Některé země mají s Kazachstánem vízovou dohodu a některé ned. Je nutné si zkontrolovat svoji situaci.

8. Kde se nachází letiště v Nur-Sultanu?
Odpověď: Letiště Nursultan Nazarbayev International Airport se nachází asi 20 km jihozápadně od města.

9. Co je speciálního o Nur-Sultanu?
Odpověď: Nur-Sultan byl dříve znám jako Astana a byl oficiálně přejmenován v roce 2019. Je to mladé město založené v roce 1830 a později se stalo hlavním městem Kazachstánu. Má moderní architekturu a množství kulturních atrakcí.

10. Je Nur-Sultan bezpečné město pro turisty?
Odpověď: Ano, Nur-Sultan má nižší kriminalitu než většina významných měst světa. Nicméně, je obvykle doporučeno turistům mít opatrnost v době, kdy se pohybují sami v nočních hodinách.


Letenka Kazachstán Nur-Sultan (Astana)


Letenka do Kazachstánu - objevte kouzlo Nur-Sultana (Astany)

Kazachstán je fascinující země s bohatou historií a malebnou krajinou, která láká turisty z celého světa. A není divu, protože tato středoasijská země skrývá mnoho zajímavostí a unikátních míst k objevování. Pokud se chystáte navštívit Kazachstán, cesta do jeho hlavního města, Nur-Sultana (dříve známé jako Astana), je skvělou volbou.

Nur-Sultan, nacházející se v severní části země, se stalo hlavním městem v roce 1997. Od té doby prošlo velkými proměnami a dnes je z něj moderní a futuristické město, které vás ohromí svou architekturou a atraktivitou.

Při návštěvě Nur-Sultana nemůžete minout Baiterek, monumentální stavbu v centru města. Tento symbol města je velký stožár s korunou, který je pro turisty vyhlídkovou věží. Z vrcholu Baitereku je vidět celé město, je to jedinečná příležitost pro nádherné panoramatické fotografie.

Další ohromující stavbou je Abu Dhabi Plaza. Tento moderní a luxusní komplex bytových jednotek, hotelů a obchodních center se může pochlubit celkovou výškou přes 1000 metrů. Jeho futuristická architektura a ohromující design jsou neuvěřitelně atraktivní.

Pokud máte rádi kulturu a umění, navštivte palác míru a harmonie (Palace of Peace and Reconciliation). Tento monumentální palác je rovněž pozoruhodným technickým zázrakem, který se stal ikonou města. Vedle paláce se nachází nádherná mešita Nur-Astana, která je jednou z největších mešit ve Střední Asii a rozhodně stojí za návštěvu.

Přírodní krása Nur-Sultana je taktéž fascinující. Například Borovoe, známé také jako "Kazašské Švýcarsko", je přírodní rezervace s ostrůvky divočiny, jezery a horami. Tento úchvatný region je ideálním místem pro pěší turistiku, horskou kolu a další outdoorové aktivity.

Nur-Sultan také hostí různé mezinárodní akce a festivaly, které přitahují turisty z celého světa. Například každoročně se zde koná Astana EXPO, mezinárodní výstava, která představuje nejnovější technologické a inovativní trendy.

Pokud se rozhodnete vydat se do této úžasné destinace, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je koupit letenku do Nur-Sultana. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení do této destinace, čímž se letenky stávají dostupnými pro cestovatele z celého světa.

Nur-Sultan je městem budoucnosti, které jistě zanechá ve vás silný dojem. Jsem si jist, že objevování jeho jedinečné architektury, kultury a přírodních krás vás naplní nezapomenutelnými zážitky. Takže neváhejte a vydejte se na cestu do tohoto kouzelného města v Kazachstánu.


Nejlevnější letenky do každé části světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Prohledat letenky